Mejmladší minižáci Slovanu Mariánské Lázně sehráli dvě soutěžní utkání s rezervou Lokomotivy Plzeň. Stejný počet zápasů absolvovali také muži z B týmu. Obě mužstva byla stoprocentně úspěšná a soupeře porazila vysokým rozdílem.
minižáci

Slovan M. Lázně 51
Lokomotiva Plzeň B 20
po poločase 34:6


Body Slovanu: Patrik Kubeš 18, Marián Štětka 16, Šimon Zabolotnij 4, Matěj Sůva 4, Jan Stránský 2, Martin Neméth 2, Ondřej Vosecký 2, Marek Hráský 2.

Slovan M. Lázně 50
Lokomotiva Plzeň B 13
po poločase 25:5


Body Slovanu: Marián Štětka 16, Patrik Kubeš 14, Šimon Zabolotnij 6, Adam Hellmich 4, Martin Neméth 4, Matěj Sůva 2, Kryštof Kovač 2, Jan Stránský 2.
V premiérovém dvojzápasu oblastního přeboru se nejmladším basketbalistům Slovanu nadmíru dařilo. Před zraky rodičů se vybičovali ke skvělému výkonu a nenechali nikoho na pochybách, kdo bude vítězem. Základní sestavy nashromáždily během první půle dostatečný náskok, a tak se na hřiště dostali všichni hráči z lavičky.
V prvním utkání se v první čtvrtině nejméně desetkrát zavazovaly neposlušné tkaničky a kuriozitou byl určitě vlastní koš domácího Kubeše, jinak jednoho z nejlepších na hřišti. Snad se domácí borec slitoval nad malou produktivitou plzeňského celku, nebo byl dezorientován? Spíš ale to druhé.
Pokus o dalšího vlastence Slovanu zastavili rozhodčí. To se při útoku domácích vrátil míč zpátky na jejich polovinu a aktivní lázeňský žáček s ním dribloval na svůj koš. Naštěstí bylo pískáno hraní přes polovinu.
„I přes vysoká vítězství je stále co zlepšovat. Technické nedostatky jsme nahrazovali bojovností, za což si kluci zaslouží pochvalu,“ dodal trenér Radek Hulák.

muži B

Slovan M. Lázně 94
Sokol Bor 55

Slovan M. Lázně 101
Baník Stříbro 55


Mariánskolázeňské „béčko“ se potýká s nedostatkem hráčů, a tak musel oprášit dres i trenér Josef Chalupka. Nutno říci, že nebyl vůbec do počtu a dal i několik košů. V sestavě se objevil také další trenér - Radek Hulák od minižáků.
Absence dvou vysokých pivotmanů – Klečky a Fiuryho – nebyla na hře vůbec znát. Hrálo se v poklidu a v kamarádském duchu, rozhodčí ani nemuseli pískat moc faulů.

V nedělním zápase dokonce Mariánskolázeňští orodovali za vyloučeného soupeře. Měl již pět faulů a musel na lavičku. Počet Stříbrských by ale klesl na čtyři hráče v poli, což by nemělo žádnou cenu. Chalupka za celé mužstvo domácích požádal sudí, aby vyloučený mohl dále hrát. To se i stalo.
Nejlepším hráčem Slovanu byl po oba dny Marek Lambert. Ten zaznamenal pokaždé více jak třetinu bodů svého týmu. V neděli se prezentoval nejen osmi trojkami ale i střelou, jež znamenala překročení stobodové hranice. To ho však něco stálo.

(jomi)