V posledních zápasech II. basketbalové ligy se hráčům Slovanu Mariánské Lázně A výsledkově nedařilo, plný zisk nezaznamenali ani jednou.

Baník Most 89
Slovan M. Lázně A 73
po poločase 48:33

Stejně jako v pohárovém zápasu s týmž soupeřem začal Slovan se zbytečným ostychem, čehož domácí plně využili. Po čtyřech minutách už to bylo 17:6. Pak se hosté přece jen rozkoukali a dvěma trojkami (Mácha a Soukup) se vrátili do zápasu.
Druhá čtvrtina už byla vyrovnanější, ale jen do sedmé minuty. Baník hluché místo v obraně dokonale zúročil k desetibodovému trháku. Tento náskok byl pro další vývoj rozhodující. Slovanu se sice v poslední čtvrtině povedlo svého soka přehrát, na výsledku se ale už nic nezměnilo.
„S výkonem a nakonec i s výsledkem jsem spokojen. Je vidět postupné zlepšování. Ještě tak odstranit ty zbytečné výpadky,“ posteskl si kouč Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Soukup 17 (1 trojka), Mácha 17 (1), Rolínek 14, Bílek 12 (2), Bielko 6, Hadaš 3 (1), Petrák 2, Vodička 2.

BK Teplice 99
Slovan M. Lázně A 76
po poločase 45:37

Hosté se poučili z předešlých utkání a nenechali si soupeř utéct hned od začátku. Domácí si udržovali mírné vedení, Slovan byl však stále na dostřel. Škoda nevyužitých šancí, kdy Mariánskolázeňští nevyužívali lépe chyb domácích v útoku. Z rychlých protiútoků zbytečně kazili. Útlum na hosty bohužel přišel, a to v poslední čtvrtině. Vzhledem k poměrně vyrovnanému průběhu předešlých tří desetiminutovek je porážka o 23 bodů dost krutá.
„Opět jsme se nevyvarovali slabé chvilky. Přesto jsme byli, myslím, favoritovi důstojným protivníkem. Naše výkony se ale stále zlepšují, což je příslibem do dalších bojů,“ je optimistický trenér Gezo.
Body Slovanu: Rolínek 17 (t. h. 9/9!), Bielko 14, Soukup 11, Mácha 10, Bílek 9 Lang 8, Petrák 4, Štětka 3 (1 trojka)
Čtvrtiny: 27:20, 18:17, 24:20, 30:19 T.H.: 24/19.

(jomi)