Slovan potřebuje zlepšit obranu

Mariánské Lázně - Trio Štětka, Adamec a Lambert ukázalo, v čem je jeho síla do budoucna

17.12.2008

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Sylva Zbytková

Basketbalisté Slovanu Mariánské Lázně odjížděli k dalším dvěma zápasům II. ligy mužů. Kdoví, zda se na jejich prohrách neprojevila předchozí návštěva čerta, z něhož mohly být některé slabší povahy vystresované.

SKB Strakonice 101
Slovan M. Lázně 63
po poločase 52:31

Proti favoritovi, jež dokázal porazit silné Teplice na jejich půdě, nezačal druholigový nováček z Mariánských Lázní špatně. Hned po úvodním rozskoku šli hosté do vedení díky Máchově trojce.

Až do páté minuty první čtvrtiny si Slovan držel mírné vedení (8:10) hlavně díky Máchovi, který v tomto úseku zaznamenal šest bodů za dvě trojky. Poté domácí ukázali všem přítomným, v čem je jejich síla. Celoplošný presink dělal Mariánskolázeňským velké problémy, z čehož pramenily chyby v útoku. Přesto první desetiminutovka dávala Slovanu jakousi naději na slušný výsledek.
Ve druhé části zápasu domácí ještě víc zapnuli v obraně, což se rázem projevilo na skóre. Hosté za šest minut vsítili pouze jediný koš. Hra se pak sice trochu vyrovnala, ale do šaten se šlo s dvacetibodovým mankem.

Po přestávce se hrálo vyrovnaně, hlavně díky hře podkošových hráčů Rolínka s Langem. Bohužel na zvrat to ale nevypadalo. Dvacetibodový rozdíl zůstával a dával alespoň naději na zkorigování výsledku.
Jenže ve druhé minutě poslední čtvrtiny si mariánskolázeňský rozehrávač Mácha nesmyslně vykoledoval čtvrtou osobní chybu při vypichování míče. Za následné protesty inkasoval i technickou chybu, což byl jeho pátý prohřešek a zápas pro něj skončil.
To na hostech zanechalo šrám, z něhož se těžko vzpamatovávali, byť na hřiště nastoupil Štětka, který si nevedl vůbec špatně. V obraně to ale dost skřípalo, a tak se domácí mohli radovat z vysokého vítězství.
„Člověk nemusí být basketbalový odborník, aby při pohledu na výsledek pochopil, v čem máme pořád velké nedostatky. Dostat sto bodů jde samozřejmě na vrub obrany. V této činnosti nám chybí lepší spolupráce a komunikace,“ viděl příčiny citelné prohry trenér Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Rolínek 24, Mácha 12 (2 trojky), Bytel 10 (2), Lang 7, Bielko 4, Štětka 3 (1), Vodička 2, Hadaš 1. T.H.: 19/12, čtvrtiny: 20:16, 32:15,20:18, 29:14.

BK Beroun 91
Slovan M. Lázně 69
po poločase 40:35

Hosté přijeli do Berouna napravit pošramocenou reputaci z předchozího duelu a od prvních minut nasadili osobní obranu po celém hřišti, což přinášelo ovoce. Ve třetí minutě byl na ukazateli stav 2:9. To donutilo domácího trenéra sáhnout po oddechovém čase.

Beroun se přece jen vzchopil a první čtvrtinu dotáhl do šestibodového vedení. Slovan se ale vůbec nevzdával, navzdory tomu, že rozhodčí neměli pochopení pro moderní agresivní obranu, kterou den předtím předváděli Strakonice, a druhou čtvrtinu dokonce o jeden bod vyhrál.
Do šaten se šlo s optimistickou ztrátou pěti bodů, což není pro vývoj basketbalového zápasu žádný rozdíl. Lázeňské opory ale postupně nasbírali pět faulů a na lavičku se muselo postupně poroučet šest hráčů.

Dohrávat proto museli téměř výhradně dorostenci. Přesto si i za této situace nevedli špatně. Trio Štětka, Adamec a Lambert ukázalo, v čem je jeho síla do budoucna. Zvláště posledně jmenovaný dělal svým silovým pojetím domácím velké problémy. Beroun si ale výsledek pohlídal a nedovolil zvrat v utkání.

„I přesto, že se hra v obraně oproti sobotě výrazně zlepšila, stále nejsem spokojen. Výborně se předvedl teprve šestnáctiletý Dan Lambert. Škoda dost špatného výkonu rozhodčích, výsledek zdaleka neodpovídá dění na hřišti. Více se k tomu ani nemá cenu vyjadřovat,“ dodal kouč Gezo.
Body Slovanu: M. Soukup 16 (2 trojky), Rolínek 13, Mácha 12 (2), Lambert 11, M. Petrák 4, Bielko 3, Bílek 3 (1), Adamec 3, Štětka 2, Lang 2. T.H.: 40/24, čtvrtiny: 22:16, 18:19, 24:15, 27:19.

(jomi)

17.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vybrané lokality
10

Doplatek na bydlení v Sokolově končí. Žadatelé půjdou do jiných měst

Sázení stromků v rámci projektu WeLoveŠumava.
16

Koupili si triko a mají strom na Šumavě

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chystají lampionový průvod

Mariánské Lázně - Tradiční lampionový průvod den před výročím vyhlášení samostatného československého státu se uskuteční v Mariánských Lázních.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Karlovarský kraj - S poi točí od svých čtrnácti let. Bydlí v Bukovanech a lítá po celém světě. Tomáš Bartoš a jeho nevšední koníček.

Budou mít nového průvodce

Mariánské Lázně -Nový propagační materiál provede turisty Mariánskými Lázněmi. Malý průvodce městem nabídne návštěvníkům vše potřebné na jednom místě.