K dalším dvěma zápasům první ligy kategorie U 20 zajížděli basketbalisté Slovanu Mariánské Lázně do Prahy. Nekonat se neuvěřitelný střelecký výpadek v druhém poločasu utkání proti Modřanům, mohl to být stoprocentní bodový zisk.

Meteor Praha 73
Slovan M. Lázně 82
po poločase 45:40

Hned v úvodu se obě mužstva blýskla úspěšnými trojkovými pokusy. Domácí sice odskočili do vedení 7:3, Mácha v zápětí další trojkou snížil na rozdíl jednoho bodu.
Meteor ale držel otěže první čtvrtiny pevně v rukou, a to hlavně díky jejich nejlepšímu střelci Urbanovi (34 bodů za celý zápas), který této části hry zaznamenal deset bodů.
Hosté sice hru trochu vyrovnali, avšak do konce poločasu stačili skóre jen zkorigovat.
Po přestávce nastoupil za Slovan jakoby úplně jiný tým. V obraně se dobře spolupracovalo a v útoku spadlo hostům do koše snad vše, co vystřelili.
Hlavně se začalo také dařit z trojkové vzdálenosti. K tradičním střelcům (Mácha, Bytel), se přidali ještě Vávra, F. Soukup a Kříž. Mariánskolázeňští pak už vedení nepustili.
„V první půli se na obou stranách moc nebránilo, a tak se mohli střelci vytáhnout. Pak jsme znatelně přitvrdili v obraně, zůstali při střelecké chuti a získali tak cenné vítězství,“ poznamenal k zápasu trenér Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Bytel 24 (6 trojek), Mácha 21 (3), Bielko 16, F. Soukup 5 (1), Štětka 5, Littman 3, Kříž 3 (1), Vávra 3 (1), Vodička 2. T.H.: 24/14, čtvrtiny: 24:18, 21:22, 9:22, 19:20

BSK Fénix Modřany 55
Slovan M. Lázně 46
po poločase 23:30

Opět jako v sobotu začalo utkání zdařilým trojkovým pokusem Bytela. Domácí se ale nemínili vzdát a nacházeli díry v mariánskolázeňské obraně, jež dokázali zúročit.
Nicméně hosté zůstávali při střelecké chuti a první poločas vyhráli zejména díky Máchovi, který dal ve druhé čtvrtině 12 bodů ze sedmnácti.
Bohužel po poločasové pauze se basketbalový Bůh na Slovan asi pořádně naštval. Občas to vypadalo jakoby v domácím koši byla natažena silonová struna.

Střelci Slovanu se vyloženě trápili a nedokázali skórovat ani z krátké vzdálenosti. Ne, že by na tom domácí byli nějak lépe, ale při dlouhotrvajícím útoku dokázali hosty přimět k faulům a následné trestné hody proměňovali. Když se pak Slovanu vyfaulovala podkošová opora Bielko, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.
„Oproti sobotě jsme měli žalostnou střelbu. Brzké vstávání se na hráčích projevilo. Utkání jsme měli dobře rozehrané, psychicky jsme však vyhořeli,“ neskrýval zklamání kouč Gezo.
Body Slovanu: Mácha 14 (3), Bielko 13, Bytel 10 (2), Vodička 6, Vávra 3 (1). T.H.: 16/6, čtvrtiny: 15:13, 8:17, 12:6, 20:10.

(Josef Milota)