Vyvrcholením soutěže krajského přeboru nejmladších minižáků bylo finálové střetnutí na palubovce zkušenějšího soupeře – Lokomotivy Plzeň. Domácí družstvo převyšovalo hráče Slovanu jak výškově, tak herně. Favorit byl daný. Otázkou bylo, jakým způsobem se Mariánskolázeňští poperou o jisté stříbro.

Lokomotiva Plzeň A 98
Slovan Mar. Lázně 26
po poločase 50:13

I přes zmíněný hendikep vstoupili hosté do utkání bez respektu. Byli odhodláni rvát se o každý míč, o každý centimetr na hřišti – prostě, odejít se ctí.
Hrálo se od začátku velmi svižně. Domácí už ve druhé minutě vedli 8:0. Prvním košem Dana Hráského se ale Slovanu zvedlo sebevědomí. V útoku se snažil především Ondřej Vosecký, jenž sehrál pár pěkných akcí s Martinem Neméthem. Ty ne vždy bohužel končily košem. V obraně doslova jako lev bojoval Michael Mašlonka.

Po druhé čtvrtině Plzeň pořádně zatlačila a lazeňským se nedařilo vyvážet míče do útoku. Po time outu trenéra se toho lépe zhostili Matěj Sůva a Marián Štětka. Pochvalu za trpělivou obranu zasluhuje Samuel Zabolotnij, jenž dobře plnil pokyn trenéra – těsnou obranou co nejvíce znepříjemňovat hru nejlepšímu plzeňskému hráči.

Poslední dvě minuty všichni hráči Slovanu dřeli, aby se Lokomotivě nepodařilo dát vytouženou stovku. To se také podařilo.
„Za předvedený výkon s daleko vyspělejším soupeřem zaslouží všichni pochvalu. Týmový duch a odpovědnost každého hráče byly potěšující. Každý si odvedl své. Určitě bych chtěl připomenout i našeho nejmladšího basketbalistu Michala Kalivodu. Jeho snaha a perfektní přístup k zápasu byly příkladné. Nakonec byli naši borci odměněni od pořadatele stříbrnou medailí, od nás pak návštěvou Macdonalda, kde se po těžkém zápasu občerstvili. Na nějaké rozjímání a oslavy ale není čas, musíme se opět vrhnout do práce. Soupeři se v příští sezóně budou určitě zlepšovat a my nechceme zůstat pozadu,“ připomněl budoucnost trenér Radek Hulák.

Body Slovanu: Vosecký 6, Štětka 6, Daniel Hráský 4, Hellmich 2, Šimon Zabolotnij 2, Kovač 2, Mašlonka 2, Neméth 2, Samuel Zabolotnij, Sůva, Dostál, Urban, Švanda, Kalivoda. V zápasu chyběli Novák, Marek Hráský, Hengerič a Kovář. T.H.: 8/4.