VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Junioři Slovanu na Vánočním turnaji basketbalistů příliš nenadchli

Mariánské Lázně - Turnaj se dal s nadsázkou nazvat setkáním generací

31.12.2007
SDÍLEJ:

VYROVNANÉ skóre proti Sokolovu dlouho drželi muži Jiskry Aš. Zleva: Jelínek (č. 6), Semerák (č. 12), Bočan (č. 9) a Hadač (č. 4). Úplně vzadu: Dvířka. Foto: Foto: Roman Lang

Setkáním generací by se s trochou nadsázky dal nazvat Vánoční turnaj v basketbalu, který se konal v Mariánských Lázních. V domácím celku juniorů se proháněli Radek Vodička a Dan Lambert, proti nim se snažili jejich otcové Petr Vodička a Marek Lambert a v týmu nakonec vítězného Sokolova vedle sebe nastoupili Jan Stariat starší se svými syny Janem a Jiřím. Z časových důvodů se hrálo na dvakrát patnáct minut čistého času a jeden zápas se předehrával o den dříve.

Slovan M. Lázně (jun.) 55
Slovan M. Lázně (muži) 51
po poločase 19:34

Kdo čekal v páteční předehrávce hladkou záležitost pro extraligové juniory, jež se střetli s družstvem hrající krajský přebor II. třídy, musel být rozčarován, Mladíci přistoupili na chůzopěší styl soupeře, v němž ale neměli proti výškově a hmotnostně zdatným mužům pod košem šanci. Styl „vše na Edu“ (rozuměj Klečku) vycházel dospělákům nečekaně dobře a Eda Klečka házel jako utržený z řetězu. Ostudná poločasová prohra juniorů o patnáct bodů byla zcela zasloužená Ti se nad sebou o přestávce asi zamysleli, neboť během pěti minut druhé půle srovnali a vytvořili si i slušný náskok. V závěru ale neproměňovali šance ani trestné hody a málem se zrodilo překvapení.
Body Slovanu (junioři): Soukup 18 (2 trojky), Bytel 16 (5), Lang 7, Weinzettl 6, R. Vodička 4, M. Petrák 2, Nedvěd 2. T.H.: 18/8
Body Slovanu (muži): Klečka 22, Bílek 15 (1), M. Lambert 11 (2), P. Vodička 3, Fiury 2. T.H.: 20/12

Jiskra Aš 66
BK Sokolov 74
po poločase 31:29

Druholigová Aš, jež přijela pouze s šesti hráči, začala proti rovněž druholigovému Sokolovu hrajícímu na dvě pětky nečekaně dobře. Jelínek a Semerák pěkně doskakovali pod koši, hrající trenér Hadaš přesně střílel, a tak z toho bylo v páté minutě vedení o deset bodů. To vydrželo skoro celý poločas, v jehož závěru se ale Jiskra méně koncentrovala a dovolila Sokolovu snížit. V prvních minutách další části hry promarnila Aš několik tutovek a vlastními nevynucenými chybami si nedokázala vytvořit rozhodující náskok. Ten naopak ztratila pět minut před konce zápasu. Sokolov si už vítězství pohlídal. V závěru hrála Jiskra taktiku faulů, aby se rychleji dostala k míči, to jí však příliš nevycházelo, neboť Sokolovští stříleli trestné hody velmi přesně.
Body Jiskry Aš: Dvířka 20 (1), Hadaš 16 (2), Semerák 11 (1), Vrána 10, Novotný 8 (1), Jelínek 1.. T.H.: 10/5
Body Sokolova: Ježek 17, Kratochvíl 17 (3), Štych 11 (2), Polák 9, Jiří Stariat 9, Jan Stariat ml. a st. – nešlo určit, kdo dal kolik, oba hráli se stejným číslem 9 (1), Diviš 2. T.H.: 25/20

Slovan M. Lázně (jun.) 61
Jiskra Aš 66
po poločase 23:33

Jiskře předchozí rozehrání zřejmě přišlo vhod. Působila uvolněnějším dojmem a za pět minut už vedla 14:3. Desetibodový náskok si udržela až do přestávky. Juniorům Slovanu nešla střelba a to ani z vyložených pozic. Hra se oživila až příchodem Bytela a Weinzettla. Ve snaze srovnat skóre byli za domácí na hřišti hlavně hráči, kteří umějí střílet trojky. Tato taktika ale příliš nevycházela a hosté zvýšili vedení až o patnáct bodů. Přišla tedy opět první pětka Slovanu, jež minutu a půl před koncem vyrovnala. Pak nastala přetahovaná ve střelbě trestných hodů a v té byli úspěšnější hosté.
Body Slovanu (junioři): Soukup 14 (3), Bytel 13 (3), Mácha 9 (1), Weinzettl 9 (1), Lang 5, D. Lambert 4, V. Petrák 3, Nedvěd 3. T.H.: 19/13.
Body Jiskry Aš: Dvířka 24 (4), Novotný 13 (2), Vrána 11, Semerák 8, Hadaš 8, Jelínek 2. T.H.: 20/14.

Slovan M. Lázně (muži) 62
BK Sokolov 75
po poločase 27:45

Prvních pět minut to byla vcelku vyrovnaná hra, potom se ale hosté po několika rychlých protiútocích dostali do desetibodového vedení. To do poločasu ještě natáhli. Domácí to ale nemínili vzdát a ve druhé půli se do Sokolova zakousli tak, že snížili na rozdíl jen sedmi bodů. Dobře střílel trojky Marek Lambert. Lépe to ale nešlo. Zdatnější soupeř překvapení nepřipustil.
Body Slovanu (muži): M. Lambert 13 (3), Klečka 12, Žák 11, Bílek 9, Hulák 9 (1), P. Vodička 8. T.H.: 16/10
Body Sokolova: Jan Stariat ml. a st. 16, Polák 15, Kratochvíl 10 (1), Jiří Stariat 9, Ježek 8, Šnobl 7 (1), Štych 7 (1), Diviš 3 (1). T.H.: 16/13

Slovan M. Lázně (junioři) 50
BK Sokolov 76
po poločase 33:43

Jen díky špatné střelbě z pod koše nevedli Sokolovští už od začátku. Překvapením bylo nasazení domácího Dana Lamberta (teprve dorostence) už od začátku v první pětce. Ten si zápas užil asi jako neplavec hozený do hluboké vody, obouchaný byl po zápase určitě dost.
Slovan mohl, pokud by dosáhl nějaké vyšší výhry, ještě pomýšlet na celkové vítězství. To by ale musel dávat koše. Ty nepadaly a to hlavně proto, že dotěrný soupeř nedovoloval déle mířit. Desetibodové poločasové manko už jenom narůstalo až téměř do debaklu.
Body Slovanu (junioři): Bytel 11 (3), Soukup 10, Weinzettl 7, Lang 6, M. Petrák 6, Mácha 5 (1), V. Petrák 3, D. Lambert 2. T.H.: 13/8

Slovan M. Lázně (muži) 55
Jiskra Aš 80
po poločase 33:38

Jako nůž máslem procházeli Ašští lázeňskou obranou. Ta jim skoro nekladla odpor, a tak už to ve čtvrté minutě bylo 13:0 pro hosty. To ale Slovanu nehrál pivotman - více jak dvoumetrový Klečka - jež někde po chodbách sháněl oddílový dres. Jeho přítomnost se projevila hned po jeho nástupu, kdy okamžitě skóroval. U vědomí zdánlivě nepřekonatelného náskoku Aše začali hrát domácí více uvolněněji a se sirénou už to bylo jen o pět. To se ale hostů nelíbilo. Hlavně Dvířkovi, jež střílel přesně ze všech pozic. Domácí Bílek se párkrát prosadil po sólu a pořád bylo o co hrát. Slovan se ale téměř srovnaného skóre asi zalekl a nechal utéct Aš o sedmnáct bodů. Pak už to byla jen exhibice Jiskry.
Body Slovanu (muži): Klečka 16, Bílek 16 (3), P. Vodička 10 (2), Žák 6, Hulák 3 (1), M. Lambert 2, Košec 2. T.H.: 7/3
Body Aše: Dvířka 23 (3), Semerák 20 (2), Vrána 14, Novotný 9 (3), Jelínek 8, Hadaš 6 (1). T.H.: 7/3.
„S hrou ani s výsledkem juniorů nemůžu být rozhodně spokojen. Měli platit za favorita a nakonec vyhráli horko těžko jen s našimi hobby muži,“ poznamenal k výkonu svých svěřenců jejich trenér a ředitel turnaje Roman Gezo a pokračoval „K celému turnaji ale můžu říct, že přinesl spoustu pěkného basketbalu, hlavně ze strany týmů, jež skončily na prvních dvou místech. I naši muži bojovali pěkně. Hlavní bylo si během Vánoc pořádně zahrát a to vyšlo určitě všem, kteří nastoupili.“

Konečné pořadí
1. BK Sokolov
2. Jiskra Aš
3. Slovan M. Lázně (junioři),

4. Slovan M. Lázně (muži)

Turnajová nej…
Nejlepší střelec turnaje: Miroslav Dvířka z Aše - 67 bodů (22,3 b. na zápas), nejlepší střelec trojek: Simon Bytel z týmu juniorů Slovanu -11 (3,6 na zápas), nejlepší střelec t. h.: Jaroslav Polák ze Sokolova – 12/10 (83procent). Nejužitečnější hráči jednotlivých týmů (dle mínění autora článku) – Jan Stariat st. (BK Sokolov), Miroslav Dvířka (Jiskra Aš), Petr Weinzettl (Slovan Mariánské Lázně junioři), Eda Klečka (Slovan Mariánské Lázně muži).⋌

31.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení