V rekreačním zařízení Ronak u Jesenické přehrady u Chebu se připravují na basketbalovém kempu 2009 na nadcházející sezonu mladé basketbalové naděje Lokomotivy Cheb.

Pod taktovkou trenérů Zdeňka Chocholatého, Jindřicha Bastla, Václava Hadaše a Sylvie Plchové trénovalo sedmatřicet dětí ročníků narození 1998, 1999 a 2000.

„Naším cílem je navázat na chebskou basketbalovou tradici. Proto jsme už loni zorganizovali nábor, kdy se nám přihlásilo čtyřicet chlapců a děvčat,“ prozradil Václav Hadaš, jeden z trenérů oddílu Lokomotivy Cheb.

Protože jsou mladí basketbalisté Lokomotivy přihlášeni do soutěží, bylo třeba naděje basketbalu připravit, a to jak po stránce basketbalové, tak i fyzické. V rámci kempu pak nechyběla atletická průprava, fyzická příprava a vytrvalost. „Na Ronaku máme k dispozici i betonové hřiště, na kterém můžeme s dětmi pilovat basketbalovou dovednost. Jsem rád, že o kemp byl tak velký zájem. První dny byly trochu náročnější, postupem času však děti na sobě zapracovaly a všichni trenéři jsme s jejich přístupem velmi spokojeni,“ chválil své svěřence Hadaš.

Kromě basketbalu se děti zapojily i do jiných volnočasových aktivit. Zahrály si stolní tenis, vybíjenou, badminton a využily také ovlažení v Jesenické přehradě. Ve společenské místnosti pak využívaly televize, videa a DVD, na kterém jim trenéři pouštěli basketbalové zápasy. Třešničkou na dortu pak byla úterní návštěva české reprezentantky a mistryně Evropy do 20 let Šárky Kučerové, za svobodna Chocholaté, která s mladými nadějemi pobesedovala a odpovídala jim na všetečné otázky. Rovněž pak dětem pustila videa z reprezentačních zápasů. „Návštěva Šárky Kučerové byla velkým přínosem pro kluky a holky. Je dobré, když mohou na vlastní oči vidět a pobesedovat s někým, kdo dosáhl významných úspěchů. Jejich motivace se pak určitě zvýší,“ domnívá se Hadaš.

Součástí kempu je i basketbalový turnaj. V neděli, v den odjezdu, pak trenéři vyhodnotí výsledky turnaje a nejlepší jednotlivce odmění cenami a poháry.
V září začínají mládežnické soutěže, a tak na basketbalové naděje ještě čekají přípravné zápasy. „Velmi dobrá spolupráce je s tachovskými a mariánskolázeňskými oddíly,“ doplnil Hadaš.