Na 3. mistrovství České republiky, které bylo vyvrcholením ČEZ Beachsocerové ligy 2008, jejímž generálním partnerem byla skupina ČEZ, dosáhli vynikajícího úspěchu fotbalisté mužstva plážového fotbalu beachsoccer Cheb, kteří šampionát v beach areálu Rapid Plzeň vyhráli. Připojili tak další výrazný úspěch po vítězství na turnaji ČEZ Beachsoccerové ligy v Chebu a pak i v Praze, a druhém místě na Champions League ve Švýcarském Lenku, kde se sešla nejlepší mužstva z celé Evropy.

V základní skupině prohráli sice Chebští s týmem Z pralesa do lesa 3:4, ale to byla také poslední prohra na turnaji. Pak už poráželi soupeře za soupeřem. A v cestě za titulem jim nestáli žádná nezkušená mužstva. Museli se vypořádat s oběma předchozími vítězi let 2006 a 2007 jak s obhájcem loňského titulu Plzeň Teamem, tak i s výběrem futsalové reprezentace, který vyhrál první ročník.
Beachsoccer Cheb - Z pralesa do lesa 3:4, Beachsoccer Cheb - ASK Druháci 6:2, Beachsoccer Cheb - Filištíni z Miami 4:1.
Vyřazovací zápasy


OSMIFINÁLE
Plzeň Team – Kmochův Odkaz 3:2, Beachsoccer Cheb – Gumáci Team 4:3, Ofenzivní smršť – Jumpers 2006 3:7, Kudrnáči z Maďarska – Juniors 4:3, Petřín – Bohemia Sekt 2:2 (1:0 po pen.), Ondatry – Rapid Páleček 5:0, Marná snaha Neveklov – Filištíni z Miami 0:2, FC Kosoř – Z pralesa do Lesa 4:2
ČTVRTFINÁLE
Plzeň Team – Beachsoccer Cheb 3:4. Určitě jedno z nejhezčích a nejdramatičtějších střetnutí. Plzeň, obhájce loňského titulu, vedla 2:1, Cheb srovnala a vedl 3:2, Plzeňští ale srovnali a o konečném vítězství rozhodl nádhernou trefou Jaroslav Malý.
Jumpers 2006 – Kudrnáči z Maďarska 1:3, Petřín – Ondatry 2:2 (0:1 po pen.), Filištíni z Miami – FC Kosoř 0:8
SEMIFINÁLE
Beachsoccer Cheb – Kudrnáči z Maďarska 3:1, Ondatry – Kosoř 0:5
FINÁLE


Beachsoccer Cheb – Kosoř 1:0. Finále bylo velmi dramatické. Chebští se už museli obejít bez Jaroslava Malého a Petra Vlčka, navíc se v prvním poločase ještě zranil Zdeněk Sláma, a tak zbytek zápasu sehráli ve složení Václav Bezdička, Pavel Vaigl, Michal Svůra a Oldřich Prohl. V brance chytal Petr Dohnal. Ve čtyřicetistupňovém vedru a bez střídání pak dosáhli na vítězství – obdivuhodný výkon chebského týmu.
Nejlepší hráč – Václav Bezdička (Beachsoccer Cheb)
Nejlepší střelec – Martin Dlouhý (Kosoř) – 16 branek
Nejlepší brankář – Jiří Matějka (Kudrnáči z Maďarska)
Slova trenéra


„Za výkony především ve vyřazovací části jsme si titul zasloužili,“ míní Oldřich Prohl, hrající trenér a manažér, který dovedl mužstvo Beachsoccer v letošním roce k velkým úspěchům.
Nezapomněl pochválit celé mužstvo. „Po oba dny panovala velká vedra, kluci toho měli dost, ale zabojovali a ve finálovém zápase jsme ze sebe vyždímali maximum. Václav Bezdička prokázal, že je rozený kanonýr a zcela poprávu byl vyhlášený nejlepším hráčem. Několik krásných a rozhodujících branek vstřelil Jarda Malý. V brance nás několikrát podržel Petr Dohnal. Svojí práci si vzadu odvedl i Pavel Vaigl, který byl jednoznačně nejlepším obráncem celého mistrovství a dle mého názoru by měl hrát i v reprezentaci, Zdeněk Sláma předvedl diváků opět řadu fotbalových lahůdek, Petr Vlček platil na soupeře svojí postavou a důrazem. V základní skupině nastoupil za náš tým také Petr Vondráček, mistr světa v kickboxu a v současnosti účastník bojů K 1,“ uvedl Prohl, který je rovněž prezidentem asociace plážové kopané v České republice, předsedou subkomise plážové kopané ČMFS.
Oldřich Prohl ještě v závěru dodal: „Jediné, co mě mrzí, je, že se nepřijel podívat reprezentační trenér Josef Němec a to nejen na toto mistrovství v Plzni, kdy avizoval že určitě přijede, ale ani na jeden z turnajů beachsoccerové ligy, kterých bylo celkem šest. Kde jinde by měl objevovat nové talenty a hráče pro reprezentační dres, než na těchto akcích? O tomto si budeme muset promluvit na komisy plážové kopané ČMFS a bude muset dojít k nápravě.