Michal Minář skončil překvapivě druhý

CHEB - Začátečníci neodjeli s prázdnou

16.10.2008

DRUŽSTVO mladých karatistů se účastnilo krajských závodů v Plzni. Zleva: Martin Nguyen, Sandra Kubíčková, Michal Minář a Štěpán Klimko.Foto: Foto: Radomír Malinovský

Kvartet mladých karatistů z TJ Lokomotiva Mariánské Lázně startoval v Plzni na krajské soutěži začátečníků, kterou pořádal plzeňský oddíl Narama. A neodjel s prázdnou.
Do bojů zasáhla stovka závodníků ze čtrnácti oddílů. Maximální věková hranice byla 14 let. Limit byl též ve výkonnosti, nastoupit mohli pouze držitelé 6.-8. kyu.
Mladší žák Martin Nguyen v kategorii 6.-7. kyu mohl jako jediný z výpravy závodit ve dvou disciplínách: souborné cvičení kata a řízené kumite. Ani v jedné se mu však nedařilo a vypadl pokaždé v prvním kole. Zbylí tři soutěžili pouze v kata.
První medailovou příčku zaznamenali Mariánskolázeňští v kategorii starších žákyň 8. kyu. Obsadila ji Sandra Kubíčková.
Dvojnásobné zastoupení měli karatisté z mariánskolázeňské Lokomotivy v šestnáctičlenné kategorii mladších žáků 8. kyu. V ní se zrodilo opravdové překvapení. Teprve rok cvičící Michal Minář vybojoval po třech výhrách a finálové prohře vynikající druhé místo.
Štěpán Klimko v téže kategorii skončil svou pouť na krajské soutěži už po prvním vystoupení.

(jomi)

16.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.