Skvělého úspěchu dosáhli atleti Unionu Cheb na atletickém mistrovství jednotlivců (kromě žactva) Západočeské oblasti v Plzni, odkud si přivezli dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile!

Jakub Dobrovolný skvěle prodal to, co se svým trenérem M. Janouškem natrénovali přes zimu. Jakub si vytvořil dva osobní rekordy – vyhrál mezi juniory běh na 400 m (50.54 sek.) a třetí místo na 200 m si zajistil časem 23.41 sek.
I další svěřenec Miroslava Janouška – Miroslav Glazer podává proti loňské sezóně lepší výkony a odměnou mu byly opět osobní rekordy – na 400 m (53.60) a na 800 m 2:05.83 min.

Rovněž dvě svěřenkyně J. Přibáně daly o sobě hodně vědět. Martina Pechočiáková předvedla mezi dorostenkami „stříbrný“ běh na 400 m (1:00.84) a je již otázkou dobře rozběhnutého závodu, kdy se dostane pod 60 sek…. Martina předvedla i výborných 200 m, kde si vyrovnala osobní rekord (26.83).
Markéta Rejmanová je ještě žákyně, ale protože má výborné výsledky, byla vybrána i na toto mistrovství, kde startovala v dorostenecké kategorii, tedy s atletkami o dva roky staršími a skvěle! Probojovala se do finále 100 m běhu a tam sprintovala na třetím místě v neuvěřitelném zlepšení – 12.94 sek. (v rozběhu dokonce 12.93)!

Svůj nejlepší výkon předvedla i na 200 m (27.02!!), což stačilo na čtvrté místo.
Markéta Macková sice mezi juniorkami vyhrála běh na 200 m (27.44) a na 400 m (1:02.71) byla druhá, ale tady byla úroveň o něco slabší a Markéta se proti loňsku, díky horší tréninkové morálce zhoršila – na 400 m třeba o 3 sekundy a to je škoda. I ona je velký talent, ale v atletice nic není zadarmo.
Atleti nyní nasedli na velký kolotoč závodů, takže můžeme očekávat další zlepšení, třeba již v týdnu na Velké ceně Sušice, kde by měli startovat i někteří čeští reprezentanti, a pak v sobotu opět v Plzni – při prvním kole národní ligy.