Po jedenatřicáté se uskutečnil běh 17. listopadu v Ostrově, který byl letos zároveň mistrovstvím Karlovarského kraje v přespolním běhu. Počasí tentokrát atletům přálo, protože bývaly doby, kdy se běhalo na blátě a sněhu. Necelé tři stovky atletů tak bojovaly v deseti mistrovských soutěžích o tři cenné kovy.
Touhou atletů z chebského Unionu bylo získat alespoň jeden titul krajského mistra, ale přes velkou snahu se to nepodařilo, pouze starší žák Jakub Veselý měl šanci, ale v konci prohrál boj o titul s karlovarským Tomášem Píšou, ale bylo z toho „pouze“ druhé místo.

Ani v těch dalších kategorií, které již nebyly mistrovské, Chebští nevyhráli, ale místa na stupních vítězů pro ně přesto zbyla.

V nejmladších žácích Martin Petrikovič skvěle bojoval a v poli sedmadvaceti běžců skončil na druhém místě! Hezký pohled byl na stupně vítězů mladších žáků (roč. nar. 97-98), kde na třetím místě doběhl Pavel Voropajev a Václav Karabec skončil druhý po velkém finiši, dvě sekundy za vítězem.
Velkou a napínavou bitvou byl doběh nejmladší žákyně Sáry Januškové, která ze sebe vydala opravdu všechno a od vítězství jí dělila jedna sekunda…Třetí za ní skončila další chebská naděje Nikola Desenská.

Přesně za měsíc vstoupí chebští atleti do halové sezóny, od které si trenéři hodně slibují. Na závod, který se nazývá „Mikulášskou halou“ na pražském Olympu, se všichni hodně těší, ale protože i ten největší autobus není nafukovací, pojedou jen ti, kteří do té doby budou poctivě trénovat a pořádně se učit. Na nic jiného totiž už dobrému atletu nemůže zbývat čas.

(jak)