Na dvou velkých halových mítincích pro žákovské kategorie se rovněž představily naděje z chebského Unionu a jejich vystoupení bylo poměrně na dobré úrovni.

Nejdříve na pražském Olympu byla Mikulášská a tento víkend na Strahově Vánoční hala. Zatím co na Mikulášské hale startovalo i mladší žactvo, Vánoční hala už byla představením pouze staršího žactva, a tak někteří (ročníky nar. 1993) měli před sebou poslední atletické vystoupení ve své žákovské kategorii, protože od nového roku budou už startovat za dorost.

Překvapivě se Chebským na Olympu dařilo nejlépe na trati 800 m – Adéla Vavřínová dokázala zvítězit v čase 2:38.34 a Jakub Veselý doběhl třetí v osobním halovém rekordu 2:14.49 min. Výborně si vedla i Denisa Rydrychová ve skoku dalekém, která předvedla 461 cm a bylo z toho třetí místo! Sprinter Petr Tirala zaběhl 60 m za 8.12 sek.a 300 m za 41.66 sek. Markéta Rejmanová si v hale vylepšila „osobák“ na 60 m na 8.27 sek., stejně jako Magda Nováková na 60 m překážek 10.11. 300 m absolvovala solidně Nikola Jelenová za 44.82 sek. a výborně mladší žák Václav Karabec (49.,00) a mladší žákyně Nikola Desenská (50.57!).

Největším překvapením chebské výpravy na Vánoční hale bylo druhé místo sprinterské štafety děvčat na 4x200m. Trenér Jacek Přibáň nepředpokládal, že kvarteto ve složení Magda Nováková, Denisa Rydrychová, Nikola Jelenová a Markéta Rejmanová je schopno konkurovat v prvém běhu zkušeným štafetám a medailistkám z mistrovství ČR – z Berouna, Kladna, USK Praha a Škody Plzeň, a tak záměrně nahlásil horší čas, spíše proto, aby děvčata z Unionu druhý rozběh vyhrála a psychicky si věřila v dalších halových závodech. Ovšem předávky děvčatům skvěle vycházely a jejich bojovnost ukázat se v dobrém světle tak slavila úspěch a časem 1:51.48 min. svůj rozběh s přehledem vyhrály a celkově z toho bylo nádherné druhé místo odměněné dárky na stupních vítězů a posléze při cestě zpátky do Chebu i večeří, které se pochopitelně zúčastnili i další trenéři (Petr Učík a Petr Tirala) a ostatní atleti z chebské výpravy.

Opět padaly osobní halové rekordy – dvakrát byla úspěšná Markéta Rejmanová - čtvrtá ve finále „B“ na 60 m 8.18 a 150 m 19.86 (druhý nejlepší krajský halový čas v sezóně 2008). Rovněž čtvrtá v „béčku“ na 60 m překážek byla Magda Nováková ve svém nejlepším osobním čase 10.00 sek, ale byla smutná z toho, že její rekord nezačíná 9… Rovněž dva osobní rekord si přivezl Petr Tirala, který se zrychlil na 60 m o 0.01 na 8.11sek., ale podstatně na 150 m na 19.30 sek.

A nyní opět atleti musí do chebského bláta v Poohří a nebo na umělou dráhu u školy na Skalce a do tělocvičen. Atletické závody pokračují opět v Praze v půlce ledna a 1.2.2009 je na Strahově připraveno mistrovství Západočeské oblasti, kde chtějí opět Chebští předvést výborné výkony.
Atleti chebského Unionu všem svým příznivcům, sponzorům a kolegům z jiných sportů přejí veselé Vánoce a št’astný nový rok 2009 plný zdraví, štěstí a osobních a sportovních úspěchů !