Junioři Slovanu Mariánské Lázně absolvovali v I. basketbalové lize kategorie U 20 dva zápasy na hřištích soupeřů. Alespoň v jednom z nich byli stoprocentně úspěšní.

BK Slaný 70
Slovan M. Lázně 93
po poločase 28:43

Utkání začalo velmi nervózně, první body zaznamenala obě družstva až ve třetí minutě. Avšak ne díky výborné obranné činnosti, ale nemohoucností trefit se do koše.
Bodově byla první čtvrtina vyrovnaná, hosté se k většímu trháku dostali až v závěru poločasu, který korunoval Jiří Vávra úspěšnou střelou přes celé hřiště zároveň s klaksonem.
Za zmínku určitě stojí poločasová stoprocentní úspěšnost ve střelbě trestných hodů (12/12).
Ve třetí části hry si Slovan vytvořil až třicetibodový náskok, jež se ale domácím v závěru podařilo snížit. To už ale hostující trenér točil na hřišti všechny hráče z lavičky.
„Přesto, že jsme vyhráli poměrně vysokým rozdílem, bych hráčům vytkl značné nedostatky v obranné činnosti. S vyrovnanějším soupeřem by se nám takové chyby mohly vymstít,“ neodpustil si kritiku do vlastních řad trenér Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Bielko 43, Mácha 22 (2 trojky, t.h. 8/8!), Bytel 7 (1), Vodička 6, Štětka 4, Adamec 3, Kříž 3, Vávra 3(1), Lambert 2. T.H.: 30/23.


Sokol Žižkov 90
Slovan M. Lázně 72

po poločase 53:36

O den později čekal na Slovan tradiční rival – Sokol Žižkov. Už první minuty naznačily, že to bude velmi vypjatý zápas, čemuž napomohl i dost slabý výkon rozhodčích.
Už v první čtvrtině se domácí dostali do devítibodového vedení, a to hlavně díky žalostné obraně Mariánskolázeňských a jejich tragickému proměňování trestných hodů (12/2).
Obraz hry se bohužel nezměnil ani v další části hry a Sokol odskočil až na rozdíl dvaceti bodů. Těsně před koncem poločasu se alespoň Mácha trefil ze tříbodové vzdálenosti.
Ve druhé půli se pak hostům vyfaulovali oba podkošoví hráči (Bielko a Vodička) a o výsledku tím bylo rozhodnuto.
„Matný výkon sudích a naše velmi špatná spolupráce v obraně nás připravily o možný zisk obou bodů,“ byl stručný kouč Gezo.
Body Slovanu: Bielko 28, Mácha 23 (3 trojky), Bytel 9 (2), Štětka 4, Lambert 4, Vodička 2, Vávra 2. T.H.: 24/11.

(Josef Milota)