VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cílem je účast na OH 2012 v Londýně

Cheb - Tréninky v zimních měsících byly dále proloženy několika kempy dráhové cyklistiky

9.12.2008
SDÍLEJ:

Chebská cyklistka Dana Fialová patří už k výrazným osobnostem české cyklistiky.Foto: Foto: archív

Chebská cyklistika má opět zvuk nejen v našem kraji a republice, ale i v evropském a sětovém měřítku. Postarala se o to Dana Fialová, odchovankyně chebské cyklistiky, která trénuje pod vedením svého otce Petra Fialy a která v letošním roce dosáhla několika skvělých úspěchů.
Dana je členkou TJ OLYMPIONIK CHEB oddíl cyklistiky PROFI SPORT Cheb, závody ČP reprezentovala - KC SLÁVIA PRAHA, je členkou mezinárodního UCI týmu - TEAM UNIQA GRAZ.

Sezonu 2008, podzimní a zimní část zahájila doplňkově jízdou na kolečkových bruslích a tréninkem na zimním stadionu v Chebu. Po letním soustředění na ledu v Berlíně se zúčastnila ještě podzimního kempu v Polsku s týmem Nowis. Přípravu si zpestřila účastí na MČR v rychlobruslení, již v kategorii žen, kde obsadila pěkné 5. místo.

Tréninky v zimních měsících byly dále proloženy několika kempy dráhové cyklistiky na kryté dráze Praha Motol. Vrchol přípravného období byl v únoru, účastí na společném kempu s týmem UNIQA Graz – ve Španělsku.

Závodní sezona 2008
Sezonu zahájila hned v březnu, kdy jí jak se říká hodili rovnou do vody – účast mezi světovou ženskou elitou.
9. 3. 2008 Comune di Comaredo Italia závod UCI
silniční závod jednotlivců ženy ELITE
Fialová 38. místo
12. 4. 2008 Český pohár žen Klimatex Cup Soběslav
kritérium
Fialová 2. místo
13. 4. 2008 Český pohár žen VC Eurolines Pičín
Fialová 2. místo, druhý den opět za Ladou Kozlíkovou
18. 5. 2008 Mistrovství Karlovarského kraje
časovka jednotlivců ženy
Fialová 1. místo
25. 5. 2008 Český pohár žen Hradec Králové
časovka dvojic
Fialová + Sáblíková 1. místo
Po přípravě na ledu v Berlíně se sešly společně, tentokrát jely dvojice na silnici při časovce.
4. 6. 2008 Giant Liga, Plzeň
Fialová 3. místo, po loňských několika závodech s muži na Lopatárně tento způsob tréninku preferovaly. Je to nejvíc, co může zlepšit kvalitu tréninku mužů i žen.
6. - 8. 6. 2008 Český pohár žen Haná tour
silniční etapový závod
Fialová 4. místo
11 .6. 2008 Giant Liga, Plzeň
Fialová 2. místo
4. 6. 2008 Kritérium Mariánské Lázně
Fialová 1. místo
15. 6. 2008 Mistrovství Karlovarského kraje
silniční závod jednotlivců ženy
Fialová 1. místo
18.6.2008 Giant Liga, Plzeň
Fialová 2. místo
20.- 22. 6. 2008 Giro del Trentino Italia závod UCI
silniční etapový závod ženy ELITE
1. etapa Fialová 8. místo U23, 25. místo ELITE
2. etapa Fialová 10. U23, 35. místo ELITE
3. etapa Fialová 3. U23 , 10. místo ELITE
Celkově Fialová 9. U23, 28. místo ELITE
25. 6. 2008 Giant Liga, Plzeň 10. místo mezi ELITOU ŽEN v ITÁLII,
Fialová 1. místo před Mariane Vos je pro mě motivující úspěch
28. 6. 2008 MČR silnice, Jindřichův Hradec – silniční závod jednotlivců ženy
Fialová 3. místo
Těžký závod a pro Danu jediná šance jak se nominovat na silniční ME do Itálie.
Závod byl pod taktovkou těch nejzkušenějších, tedy Martiny a Jarmily z ASC Dukla Praha. Bylo jasné, že by měla zvítězit Martina. Dana se snažila být stále vpředu. Přesto se asi v polovině závodu podařil únik dvou závodnic. Martina ujela společně s Janou Kyptovou, která v předposledním kole odpadla a zdálo se, že bude po úniku. Nikdo však nechtěl držet tempo. Proto závod vrcholil v posledním kole, kde nástup střídal nástup, Dana s Jarmilou kolem dvaceti a Andrea taky několikrát. Dany poslední asi kilometr před cílem jí přinesl slušný náskok, ale na drtivý finiš Jarmily už neměla. Přesto je třetí místo velký úspěch.
16. 7. 2008 Giant Liga, Plzeň
Fialová 2. místo
23. 7. 2008 Giant liga, Plzeň
Fialová 1. místo
26. 7. 2008 - Akademické M Č R - Sluneční kritérium
Fialová 1. místo
Kriterium ve společném závodě s muži. Ženy jely v „B“ skupině, Dana byla schopná bodovat s muži a v posledním okruhu sólový únik proměnila ve vítězství.
30. 7. 2008 Giant liga, Plzeň – v osmdesátičlenném a více početném balíku mužů
Fialová 1. místo se Dana učí tu pravou vysokou školu cyklistiky.
Po náročném závodě Giant ligy v Plzni s kategorií mužů (česká elita), přesun na kriteria v Rakousku, s vloženým závodem UCI v Německu - čeká jí 6 těžkých závodů.
31. 7. 2008 Volksbank Night Race 2008 Osterreich – vylučovací závod
Fialová 8. místo
Krásné kriterium, plno diváků, přede ní vypadly již Jarmila i Martina obě ASC Dukla.
1.8. 2008 Wiesbauer Rathauskriterium Wien 2008 Osterreich
Fialová 11.
Úkol týmu UNIQA splněn, na domácí půdě vítězí olympionička
2. 8. 2008 Sparkasse Giro Bochum Germany
Fialová 20.
4. 8. 2008 Bishofshofener Innenstadtkriterium Osterreich
Fialová 9.
Opět krásné kriterium, i její umístění v první desítce, doplněné o další vítězství týmové kolegyně.
6. a 27. 8. 2008 Giant liga, Plzeň
Fialová 1. místo

Sezona 2008 na silnici pro Danu končí již v srpnu. V září již začíná postupná příprava na sezonu 2009. Chtěla by se letos opět připravit na cyklokros.
Od atletiky a krasobruslení, sportů, kterým se věnovala od malička, postupně přešla na horská kola a následně silnici, dráhu, cyklokros a doplňkově rychlobruslení.

„Sport mě naučil bojovat sama se sebou. Kolo mi dává volnost, rychlost a vítězství. Prvním rokem mezi elitou žen jsem si dokázala, že jsem schopná jezdit s těmi nejlepšími. V Chebu máme dobrou partu mládeže, kolem 35 ti dětí ve věku 7-15 let, která se zúčastňuje téměř každý víkend závodů po celé České republice. Naše dresy jsou vidět denně na trénincích v Chebu a okolí. Krásné zážitky naplňují dětské sebeuspokojení a přináší důležitou dětskou radost.

Závěrem bych ráda poděkovala všem svým příznivcům, sportovním fandům, kteří se určitou měrou podíleli na zajištění hladkého průběhu této sezony nebo mi jen drželi palce. Samozřejmě největší poděkování patří mé rodině, kde mám stoprocentní podporu, jak morální, tak finanční. Více než osmdesát procent nákladů na moji sportovní aktivitu jde z rodinného rozpočtu. Po třech letech, kdy se mi podařilo být mezi nejúspěšnějšími sportovci kraje, se Karlovarský kraj podílel v letošním roce dvaceti tisíci Kč na mé přípravě.

Další, kdo se podílel na zajištění mé přípravy a účasti na závodech byly oddíly, které jsem reprezentovala – mateřský oddíl TJ OLYMPIONIK Cheb – oddíl PROFI sport Cheb, který jsem reprezentovala na oblastních závodech a podílela jsem se na přípravě naší talentované mládeže, kde nám nově trénuje mládež z celého kraje ve Sportovním centru. Dále je to oddíl KC Slávia Praha, který mi umožnil účast na závodech Českého poháru. A zejména můj nový elitní zahraniční oddíl, kde mám již poloprofesionální smlouvu s účastí na nejlepších světových závodech žen, profesionální tým TEAM UNIQA GRAZ,“ prozradila Dana Fialová.

Dana je studentkou prvního ročníku Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem se zaměřením na tělesnou výchovu a němčinu. Příští sezonu bude v kategorii žen do 23 let, kde by se měla zúčastnit evropského šampionátu žen na silnici.
„Pokud opět uspěji na mistrovství České republiky, tak bych se mohla zúčastnit i mistrovství světa v kategorie elite. Díky smlouvě s TEAM UNIQA GRAZ budu objíždět závody Světového poháru žen elite. Cílem mé sportovní přípravy je účast a dobrá reprezentace na OH 2012 v Londýně.

(pefi)

9.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Ostatní služby 140 Kč

Pracovníci v oblasti osobních služeb jinde neuvedení Lázeňská obsluha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Beer Spa Beerland - pivní lázně, Hlavní třída 7, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Možno i na dohodu o pracovní činnosti. Možno i na dohodu o provedení práce. Mzdové ohodnocení: 140,- Kč/hod. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (min. 20 hod/týdně). Vhodné i pro absolventy. Vhodné i pro důchodce/kyně. Pracovní doba: Po-Ne 10:00-19:00 h. Požadujeme: praxe v balneo provozu výhodou, znalost AJ/RJ/NJ na komunikativní úrovni výhodou. Nabízíme: hodinová mzda, provize, po 19:00 h placené taxi po Mariánských Lázních. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat denně po 18:00 h).. Pracoviště: Gordon gekko enterprises, s.r.o. -001, Hlavní třída, č.p. 279, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Tomáš Fiala, +420 606 539 182.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 328 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Pracovník/ce dodržování rutin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14328 kč, mzda max. 18850 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Chebská 870/23, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absolventy. Zkrácený úvazek 32,5 hod/týdně. Pracovní doba: nerovnoměrně rozvržená pracovní doba (5:00-22:00 h). Náplň práce: realizovat změny promocí a vystavovat nové produktové řady, dodržovat a kontrolovat pravidla správného vystavování zboží, zodpovědnost za správnost cen u zboží a kontrolu roznosu regálových etiket, kontrolovat stav zásob a zodpovídat za řízení zásob, dodržovat plán parciálních inventur, správnou rotaci zboží, kontrolu záručních lhůt. Nabízíme: stravenky, slevy, za každý odpracovaný rok 1 den dovolené navíc, možnost kariérního postupu, zvláštní prémie. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (na Informacích vyplnit dotazník).. Pracoviště: Tesco stores čr a.s. -005, Chebská, č.p. 870, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Hammová, +420 702 170 792.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 21 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Kauflandu ve městě MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště mariánské lázně, Chebská, č.p. 713, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Karlovarský kraj (dle zakázek). Pracovní poměr na dobu určitou. Pracovní doba: 7:00-15:30 h. Nabízíme: stravenky. Kontakt pro zájemce: e-mailem (zaslat životopis - poté budou uchazeči přizváni k osobnímu pohovoru); možný je i osobní kontakt na adrese Hviezdoslavovo nám. 534/5, 350 02 Cheb (Po 8:00-10:00 h).. Pracoviště: Stavební společnost varo, s.r.o. -002, 350 02 Cheb 2. Informace: Petra Freibergová, +420 354 529 150,777 574 635.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Jiří Novák nebyl s výkony svých svěřenců spokojený.

Volejbalisté si mysleli, že to mají v kapse

Michal Slavík je fanouškem hokejistů HC Energie a na každé ze svých cest si pořídí jednu takovouto fotečku.

Postřehy Michala Slavíka z olympijského Ria 5

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:42

Brankář Sigmy Buchta: Slavia byla efektivní, já jsem nic nechytil

/ROZHOVOR/ Nepříjemný vstup do ligové sezony zažila fotbalová Sigma a především brankář Miloš Buchta. „Pro gólmana jsou nejhorší zápasy, kdy si nesáhne na balon a jen je loví ze sítě,“ konstatoval strážce olomoucké branky po jasné domácí prohře 0:3 se Slavií Praha. „Musíme na to rychle zapomenout,“ nabádá brankář, jenž nedávno oslavil 38. narozeniny.

včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

Viktoriáni na varskou Slavii v přípravě nestačili, v derby prohráli o tři branky

Karlovy Vary, Mariánské Lázně – Krajské derby. V rámci letního drilu zamířila karlovarská Slavia, tedy nováček České fotbalové ligy, ke krajskému derby na stadion divizní mariánskolázeňské Viktorie, kde nakonec dosáhla v duelu dvou rozdílných poločasů na výhru 3:0.

Ostrov opět nehrál, ale o víkendu se konečně dočká

Ostrov – Letní dril, který měli mít fotbalisté divizního Ostrova protkaný přípravnými zápasy, nabírá na pořádných trhlinách.

Mariánské Lázně zamíří do Sokolova, čeká je U19

Mariánské Lázně – Fotbalová příprava nabírá na obrátkách. Své by o tom mohli povídat i mariánskolázeňští viktoriáni.

Sešívaní míří do Tachova

Karlovy Vary – Třetí přípravné utkání v rámci letního drilu nasměruje třetiligovou karlovarskou Slavii na půdu extřetiligového tachovského FK.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
2. Bohemians Praha 1905 1 1 0 0 2:1 3
3. SK Slavia Praha 1 1 0 0 3:0 3
4. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
5. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
6. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
7. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
8. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
9. FK Mladá Boleslav 1 0 0 1 2:3 0
10. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
11. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT