V chebské sportovní hale se odehrálo další kolo futsalové divize B.

Herd Cheb 4
Lochotín Plzeň 4
po poločase 2:2

Lochotín byl před utkáním favoritem. Hned v úvodu střetnutí se hostům vydařil útok. Plzeňský hráč si položil brankáře a ze skoro nulového úhlu parádní střelou pod víko - 0:1 poslal svůj tým do vedení. Byla to snad jediná hezká akce, ostatní branky dosáhl po tečích nebo za přispění chebského hráče.
Domácí borci vyrovnali po střele Lukáše Lávičky a dorážce dalšího náhradního brankáře Tomáše Buřiče (Chebských zase bylo málo) - 1:1.
Druhý chebský gól padl po parádní akci na jeden dotek - zakončoval Honza Beneš – 2:2. Třetí branka byla také pohledná. Luboš Lávička v brankovišti přeloboval brankáře - míč padal dlouho do branky, ale hostující hráči nestačili míč odvrátit – 3:2. Čtvrtý gól zařídil kanonýr Nedbalý a upravil tak na povzbuzujících – 4:2. To běžela sedmatřicátá minuta. Jenže Chebští se nepoučili z minulého zápasu v Plzni, kde také vedli a na závěr o vítězství přišli. Soupeř začal hrát bez brankáře. Nejdříve ve 48. min. snížil střelou z dálky, přičemž měl chebský gólman hodně snížený výhled – 4:3.
V poslední minutě se Plzeňští prosadili, když protlačili míč do branky – 4:4.
Domácí jakoby si nevěděli rady s hrou proti soupeři, který má jednoho hráče navíc, a opět tak přišli o vítězství.

Ve druhém střetnutí přivítali Chebští na své palubovce družstvo další celek – Remi Plzeň.


Herd Cheb 1
Remi Plzeň 1
po poločase 0:1


Druhý zápas příliš pohledné podívané nepřinesl. Plzeňští se poučili z předchozího duelu, který sledovali z ochozů a do žádného bláznivého útočení se nehnali. Naopak zalezli před svoji branku a vyčkávali. Tempo v tu chvíli nebylo nijak strhující, zvláště pak Chebští toho po prvním odehraném duelu měli dost. Do vedení se dostali hosté ve 23. minutě. O vyrovnání se postaral Nedbalý, který se trefil ve 28. minutě.
Herd Cheb: Gonda, Buřič, Lub. Lávička, Stejskal, Dlouhý, Nedbalý, Luk. Lávička, Beneš.
„Ve srovnání s podzimem jsme si v tomto dvojutkání bodově polepšili. Urvali jsme s Lochotínem bod navíc. Nicméně opět jsme ještě v poslední minutě drželi všechny tři body. Ztráta nás pak hodně mrzela, je to škoda,“ prohlásil Libor Stejskal, vedoucí chebského mužstva.

(em)