Po loňském velkém úspěchu se chebské Dagmar Hirschmannové (na snímku ze stupňů vítězů) podařilo zlatou medaili obhájit. O případný další cenný kov se utká v portugalském Lamegu, kam odcestovala se seniorskou reprezentací na mistrovství Evropy.

Nejvýznamnější domácí minigolfovou akcí letošního soutěžního ročníku bylo Mistrovství ČR 2009, které se ve dnech 23. – 25. července uskutečnilo v Rakovníku. V barvách TJ MG Cheb zde startovali tři zástupci, kteří v rakovnickém minigolfovém areálu změřili svoje síly s nejlepšími minigolfisty z celé republiky. Již tradičně byl turnaj doprovázen nepříjemným nárazovým větrem, který se stal dalším soupeřem všech 133 zúčastněných minigolfistů.

V základní části, která byla rozvržena do dvou dnů, absolvovali všichni účastníci celkem šest okruhů. Po jejich odehrání byli známi nejlepší hráči a hráčky v jednotlivých kategoriích. Na stupních vítězů měla TJ MG Cheb zastoupení zásluhou Dagmar Hirschmannové, která vybojovala zlatou medaili a získala titul mistryně ČR v kategorii seniorek. O jejím vítězství se rozhodlo až na předposlední dráze závěrečného okruhu, kdy zlikvidovala náskok svojí největší soupeřky. Po jejím zaváhání se ujala vedení a to udržela až do závěru.

Příjemným překvapením mužské kategorie byl chebský Lukáš Toman, který se dokázal prosadit ve velice silně nabitém startovním poli mužů a obsadil 20. místo. Jan Wolf dohrál na 43. místě.

Z františkolázeňských minigolfistů se na medailových pozicích umístily ženy. Jana Dočkalová získala stříbro v ženské kategorii, Dana Dočkalová bronz mezi seniorkami a Anna Fryšová rovněž bronzovou medaili v kategorii juniorek. Jan Hála obsadil čtvrté místo mezi seniory, když na druhou příčku ztrácel pouhý jediný úder.

Do sobotního hracího dne postupovalo nejlepších 32 mužů a 16 žen z absolutního pořadí mužů a žen. Ve hře tak byly další medaile a titul mistr ČR v absolutních kategoriích. Vítězové vzešli z vyřazovacího k.o. systému, do kterého byli hráči a hráčky nasazeni podle umístění z předchozích dvou hracích dní.
Stále se lepšící Lukáš Toman bohužel v prvním kole podlehl favorizovanému soupeři, ale podal výborný výkon a o jeho vyřazení se rozhodovalo až v samotném závěru souboje. Dagmar Hirschmannová si medailovou sbírku nerozšířila a prohrála s pozdější vítězkou absolutní ženské kategorie Ditou Škaloudovou z domácího Rakovníka.

Františkolázeňská Anna Fryšová se nakonec probojovala až do souboje o bronz, ale na další medaili již nedosáhla.

Někteří z minigolfistů si po skončení domácího mistrovství ČR nestihli příliš odpočinout a již si znovu balili kufry. Do Portugalska odcestoval v tomto týdnu celek seniorské reprezentace, aby se zúčastnil mistrovství Evropy, které se koná v tamním Lamegu. Chebský oddíl tam bude mít dvojí zastoupení zásluhou Dagmar Hirschmannové a Jany Nečekalové, stejně jako Františkovy Lázně v podání Jaroslavy Fiedlerové a Dany Dočkalové. Tyto hráčky tvoří reprezentační družstvo seniorek a o tom, jak úspěšné bude jejich vystoupení, se dočtete na sportovních stránkách Chebského deníku.

(jawo)