Sportovní Chebsko má další přírůstek. Nadšenci squashového sportu, kteří se scházejí ve Sportcentru Cheb, se rozhodli založit nový oddíl 1. SK Cheb (první squashový klub Cheb). O důvodech jeho vzniku jsme si povídali s kapitánem chebského celku Romanem Formánkem.

„Dostali jsme nabídku hrát v regionu squashovou soutěž. Dali jsme dohromady lidi, kteří se tu scházeli a hráli místní turnaje – Václav Lepší, Lukáš Denk, Jaroslav Stöckel, Sláva Slavíček já a pak jsme stáhli z Mariánských Lázní mladého nadějného kluka Štěpána Davida. Budeme hrát regionální soutěž, ve které jsou mužstva z Plzeňska, Tachovska a Mariánských Lázní. Hraje se dvoukolově a ten nejlepší by se měl stát regionálním přeborníkem,“ vysvětlil Roman Formánek.

Trénovat budou Chebští ve Sportcentru dvakrát týdně. Cíle nově vzniklého oddílu jsou zřejmé. „Potřebujeme hlavně nabrat zkušenosti, umístění do pátého místa – tedy poloviny tabulky – by bylo úspěchem,“ domnívá se chebský kapitán.
Premiéra chebským borcům nevyšla. V prvním kole je čekal přetěžký soupeř – Mariánské Lázně, který se na kurtech chebského Sportcentra choval jako doma a zvítězil jednoznačně 7:2.

„Mariánskolázeňští zvítězili v nultém ročníku, takže byli jasným favoritem. Naši kluci však podali dobrý a bojovný výkon. Některé zápasy byly hodně vyrovnané, takže jsme celkem spokojeni,“ svěřil se Formánek, který nezapomněl poděkovat partnerům chebského klubu. „Chtěl bych poděkovat firmě Renault Primo Car Cheb a rovněž i Sportcentru Cheb, které nám umožňuje hrát a trénovat na místních kurtech.“
Další střetnutí čeká Chebské dnes na hřišti ve Stříbře.

Spokojeni s výhrou odjížděli z Chebu Mariánskolázeňští – favorit regionální soutěže. „Do Chebu jsme odjížděli s obavami. Byli jsme hodně překvapeni startem mladého Davida, který nastoupil v chebském dresu. Známe ho totiž velmi dobře, stejně jako Václava Lepšího. Taktika byla jasná. Očekávali jsme, že Karel Luhan vyhraje jako obvykle všechny tři své zápasy a my si vyhrajeme jedno střetnutí. To, že jsme vyhráli vysoko 7:2 je pro nás spíš nadstandard,“ přiznal Michal Kandráč, kapitán mariánskolázeňského celku, který vidí účast chebského týmu jako přínos do soutěže. „Zatím jsme hráli spíš v té plzeňské části. Nově vzniklý klub v Chebu bude přínosem. Představí se tu soupeři, kteří v Chebu nikdy nehráli. V prvním zápase chyběla domácímu týmu hlavně zkušenost, ze začátku se Chebští budou muset naučit smířit s porážkami, které určitě se zkušenějšími soupeři přijdou. My jsme si tu zahráli dobře, prostředí nás tu příjemně překvapilo. Někteří z nás tu byli poprvé,“ konstatoval Kandráč.

I když premiéra Chebským nevyšla, nemusí věšet hlavu, soutěž je teprve na začátku a první vítězství v soutěži na sebe nenechá určitě dlouho čekat.