Chebská liga stolního táhlového hokeje oslavila 15. let své existence.V rámci prvního letošního turnaje Stiga hockey tours byly vyhlášeny výsledky stejné soutěže za minulý rok, jejím vítězem se stal Luboš Černý. Stejný hráč byl poté vyhlášen v prestižní anketě hráčem roku 2008. Cenu převzal z rukou prezidenta pořádajícího klubu Josefa Gruncla.

Turnaje, který byl hlavní náplní oslav třiceti sezon CHL, se zúčastnilo 14 hráčů, včetně dvou ikon chebského stolního hokeje a bývalých hráčů a držitelů několika mistrovských titulů Martina Musila a Stanislava Srby. V turnaji změřili síly se současnou elitou soutěže a rozhodně se neztratili. Standa Srba jasně dokázal, že za pár sezon, které vynechal, nic nezapomněl a dostal se do vedení letošní SHT.V turnaji obsadil nakonec 3. místo, Martin Musil skončil sedmý.Vítězem se stal desetinásobný mistr CHL Miloš Kubica před Jiřím Váchou, kterého ve finále zdolal poměrem 5:0.

Turnaj měl vysokou sportovní úroveň a po jeho skončení proběhlo vyhlášení výsledků. Kromě toho byli oceněni zakladatelé ligy Josef Gruncl a Daniel Hrachovec, kteří jako jediní odehráli všech 30 sezon. Za oddanost stolnímu hokeji byl oceněn Jan Kubica za odehraných 20 sezon.Turnaje se zúčastnili také dva nováčci, kteří si přišli stolní hokej vyzkoušet.

Stoní hokej na stolech od švédské firmy Stiga se do České republiky dostal v roce 1990. Chebskou ligu založili místní nadšenci a příznivci této hry v roce 1994, klub stolního hokeje SHC Cheb,který tuto soutěž dnes pořádá vznikl o dva roky později.Liga se hraje dvakrát ročně a za 30 sezon se do ní zapojilo na osmdesát hráčů a hráček všech věkových kategorií. Nejúspěšnějšími hráči historie jsou Martin Musil, Stanislav Srba, Zbyněk Froněk, Tomáš Brabec, Luboš Černý, Miloslav Kubica, Josef Gruncl a Daniel Hrachovec.Všichni jsou členy Síně slávy CHL. Kromě Chebské ligy pořádá SHC Cheb sérii otevřených turnajů Stiga hockey tours, turnaje pro děti, v minulosti pořádal několikrát turnaj Českého poháru a v r.2000 pořádal Mistrovství republiky. Hráči klubu se zúčastňují turnajů ČP a klub se může pyšnit třemi medailemi z MČR. Klub úzce spolupracuje s 6. Základní školou v Chebu, kde se turnaje hrají a díky podpoře Města Cheb se může rozvíjet.

SHC Cheb je členem ČSTV a ČASG (asociace stolního hokeje). Nejbližší turnaj se hraje 21.2.2009 od 14.h. na 6. ZŠ v Chebu (u bazénu) a klub rád přivítá nové zájemce o tuto hru. Bližší informace o klubu a turnajích jsou na stránkách http://shc-cheb.webpark.cz.

(jogr)