Rok se s rokem sešel a i letos se konalo mistrovství oblastí v silovém trojboji v Sokolově ve vzpírárně zdejší 8. základní školy. Letos již posedmnácté. Bylo zde hodně nových tváří.

Soutěže se zúčastnil i chebský závodník, několikanásobný oblastní mistr, úřadující mistr České republiky Václav Mottl. Závodníci si výhrou v oblastním mistrovství zajištˇují účast na mistrovství ČR. Václav má účast na MČR zajištěnou loňskou výhrou v Mělníku. V Sokolově soutěžil ve váhové kategorii do 90kg. V jeho skupině byli ještě další tři závodníci.

Venca se tvrdě připravoval na soutěž a čekal, že rčení „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ bude platit i na jeho prvních letošních závodech. Bohužel tomu tak až tak moc nebylo. První disciplína byla jako vždy dřep. První pokus Venca zvolil 230 kg. Pokus platný, Václav předvedl nádherný dřep. Na druhý pokus nechal naložit 240 kg. Opět předvedl hezký dřep pokus platný. Na třetí kolo si nechal Vašek na činku naložit 245 kg. Bohužel to bylo nad jeho síly a činku nevyzvedl. Nicméně si připsal z první disciplíny platných 240 kg.

Jako druhá disciplína byl tlak na lavici, neboli bench-press. Na první kolo zvolil Venca 155 kg. Předvedl hezký tlak, a proto mu rozhodčí jeho pokus uznali jako platný. Na druhý pokus Venca přidal 10 kg, čili na něj na podiu čekala činka vážící 165 kg. Chyběl pouhý kousek a činka by byla zvednuta, nicméně tento malý kousek zapříčinil, že Vašek činku nezvedl. Do posledního kola bench-pressu šel se stejnou vahou jako v kole předchozím, nyní ale ve větší pohodě, což se ukázalo na výsledku. Činku vytlačil a pokus byl platný.

Třetí disciplína a mrtvý tah, neboli pozved. Václavova první nahlášená váha – 260 kg – byla nejtěžším pokusem ve skupině. Vašek ji s přehledem proměnil. Na druhý pokus si Vena nechal napsat 275 kg. Bohužel to dnes bylo nad jeho síly a zbylé dva pokusy s touto váhou neproměnil. Nicméně to na výsledku nic nezměnilo, poněvadž se Vašek stal s celkovým součtem 665 kg opět Oblastním mistrem západních Čech. Vyhrál v kategorii do 90 kg, kategorii juniorů, v celkovém pořadí (zde jsou celkové výkony všech soutěžících přepočítávány podle Wilksových bodů) skončil třetí. Celkem chebský silák získal: 2x zlatou a 1x bronzovou medaili. Nyní se zaměří na MČR, které se letos koná v Třebíči. O jeho výsledcích budeme čtenáře Chebského deníku informovat.

(raja)