Pod patronací města Františkovy Lázně, s mediální podporou Radia Egrensis a Chebského deníku, pořádají františkolázeňští sportovní nadšenci zítra už 5. ročník Velikonočního běhu.

Tradiční závod v běhu, chůzi i plazení startuje v 10:00 hodin. ▪ Prezentace účastníků je v 9:30 hodin u Sadové kavárny ve Františkových Lázních. ▪ Trať hlavního závodu je 3 800 metrů, pro mladší kategorie je 500 metrů.
▪ Startovné zdarma.
▪ Pro všechny pokořitele tratí jsou připraveny hodnotné ceny a pamětní list.
▪ Oslavte Velikonoce pohybem v krásném prostředí františkolázeňského města a jeho okolí! Součástí závodu je mimosoutěžní běh – chůze. Opět všichni běží pro nadaci PARAPLE.

„Je to jeden z běhů, které tady ve Františkových Lázních pořádám s panem Chlumským a ve spolupráci s městem Františkovy Lázně a dalšími sponzory. Kromě Velikonočního běhu pořádáme ještě Štěpánský běh a Svatováclavský běh. U těchto závodů je zvláštnost, že nevybíráme díky sponzorům žádné startovné, ale pouze dobrovolné startovné, které pak zasíláme na konto PARAPLE,“ vysvětlil Zdeněk Dančo, jeden z pořadatelů nedělní akce a trenér běžeckého klubu při společnosti Prague International Maraton, kde se díky Miloši Škorpilovi, hlavnímu kouči Prague International Marathon dostal k nadaci PARAPLE, organizaci, jež pomáhá lidem postiženým poraněním míchy, kteří jsou upoutáni na vozík, při návratu do normálního života. Díky centru PARAPLE, jehož hlavní tváří je herec a režizér Zdeněk Svěrák, pak mohou postižení lidé například jezdit na lyžích, sjíždět na lodích řeky, staví se pro ně bezbariérové domy a podobně,“ říká Dančo, vyslanec centra PARAPLE pro Karlovarský kraj, který absolvoval několik maratonů u nás i v zahraničí i ultramaratonů (právě se Škorpilem se zúčastnil běhu z Prahy na Sněžku) a jehož nejbližším cílem je běžet pod hlavičkou Paraplete Pražský maraton, který se koná 10. května.

Zdeněk Dančo už má v hlavě další aktivity. Chystá se spolu s Milošem Škorpilem a agenturou Dobrý den ve Františkových Lázních zaútočit na překonání rekordu školní štafety, který 23.4. ustanoví v Prachaticích. Jde vlastně o to, že se vybere čtyřicet žáků a každý z nich poběží jeden kilometr a zbylé dva kilometry a stopětadevadesát metrů poběží dva učitelé. My se štafety rovněž zúčastníme, abychom běžce motivovali k co nejlepšímu výkonu. Akce se uskuteční 17. června a bude součástí padesátiletého výročí vzniku františkolázeňské základní školy,“ dodal Dančo.
Číslo konta Paraple, kam mohou lidé posílat finanční dary:
10006-18831021/0100
Variabilní symbol: 111421955