Jediným týmem, který v současné době dělá vedení karlovarského nohejbalového klubu SK Liapor Witte radost, jsou junioři. V posledním utkání základní skupiny dorostenecké ligy přivezli body z Počerady a zajistili si tak postup do play off ze 3. místa ve skupině. Na úspěchu se podíleli i dva ašští odchovanci Patrik Rada a Jakub Huspek, pod vedením trenéra a současného hráče Jiskry Aš Vlasty Kubína.

ELNA Počerady 2
SK Liapor Witte 6

Hosté z lázní začali ve velkém stylu šňůrou čtyř výher. První bod uhráli domácí až ve vložených dvojkách a o druhý přišla karlovarská druhá trojka, když nedokázala ve 3. setu za stavu 7:9 proměnit tři mečboly.
Průběh zápasu: Jakub Medek, Bláha 0:1; Matěj Medek, Koňařík 0:2; J. Medek, Bláha, Huspek 0:3; M. Medek, Koňařík, Vlasta Kubín (Radim Kubín) 0:4; Vl. Kubín, Huspek 1:4; M. Medek 1:5; M. Medek, Koňařík, Kubínové 2:5; J. Medek, Bláha, Huspek 2:6.
„Bylo to předpokládané, dá se říct povinné vítězství, byli jsme za favority. Třetí místo v základní části znamená splněný cíl pro tuto část sezony, postoupili jsme do šestičlenné finálové skupiny, kde se ve vzájemných zápasech střetnou nejlepší tři celky z české a moravské skupiny,“ uvedl trenér dorostenců SK Liapor Vlastimil Kubín. „Budeme se samozřejmě snažit hrát co nejvýše, reálně to ale vidím tak na boj o bronz. Jasnými favority jsou z české skupiny Kotlářka a z moravské Prostějov, výhra s nimi by byla z kategorie zázraků. Z naší skupiny postupují České Budějovice, to je hratelný soupeř, v základní části jsme s nimi uhráli remízu, moravské soupeře ale neznáme vůbec,“ odhaduje šance pro play off karlovarský kouč.

(lht)


Dorost. liga A, konečná tabulka
1. Kotlářka Praha ⋌4 4 0 0 24:8  8
2. České Budějovice⋌ 4 2 1 1 20:11 5
3. SK Liapor Witte ⋌4 2 1 1 20:13 5
4. ELNA Počerady⋌ 4 1 0 3 10:19 2
5. Plzeň Bílá Hora⋌ 4 0 0 4  1:24 0