Již čtvrtý ročník oblíbeného futsalového turnaje ´O pohár starosty města Sokolov´ pořádá 13. prosince tým sokolovské Materie. Čtvrtá kapitola turnaje se rozběhne tradičně ve sportovní hale ISŠTE v Sokolově.

Hrát se bude podle platných pravidel futsalu a počet hráčů v poli bude 4 + 1. Hrát se bude s míčem o velikosti pět, a startovné pro tým je 1.000 Kč. Utkání budou řídit delegovaní rozhodčí KFS a hrací doba je 1 x 20 minut.
Uzávěrka přihlášek je 8. prosince.

Počet týmů je omezen na šestnáct účastníků, kteří budou rozděleni do čtyř základních skupin. První dva z každé skupiny pak postoupí do play off.
Navíc se bude hrát o finanční prémie, poháry a pořadatelé také nezapomněli na individuální ocenění. Přihlášky mohou zájemci posílat na email pořadatele: David.Perina@seznam.cz, nebo se mohou přihlásit na tel. čísle u ředitele turnaje Romana Heřmana – 777 965 324 nebo Davida Peřiny – 731 369 838, 352 661 289, a Miroslava Monharta – 774 907 061.
Loňským vítězem turnaje se stalo domácí mužstvo Materie Sokolov.
V roce 2006 pro změnu triumfovali na sokolovském turnaji futsalisté karlovarských Draků a v roce 2005 tým Fortuny Sokolov.

Hrací systém a pravidla
Každý hráč smí nastoupit pouze za jeden tým. Každý tým je povinen dostavit se do místa konání minimálně patnáct minut před zahájením bojů jejich skupiny.

O konečném pořadí ve skupinách rozhoduje: 1. body, 2. vzájemný zápas, 3. rozdíl skóre, 4. vyšší počet vstřelených branek.
Ve vyřazovacích bojích při nerozhodném výsledku rozhodují o postupujícím pokutové kopy bez prodloužení. Každý tým bude zahrávat tři pokutové kopy. Pokud i to nerozhodne o postupujícím, bude následovat na každé straně jeden pokutový kop až do rozhodnutí.

Žlutá karta – hráč smí obdržet neomezený počet žlutých karet v průběhu celého turnaje.

Červená karta – pokud hráč obdrží červenou kartu po dvou žlutých, nesmí již do utkání nastoupit, tým pak hraje dvě minuty v oslabení. Poté se může do hry vrátit čtvrtý hráč. Další utkání smí již potrestaný hráč nastoupit. Pokud však hráč obdrží červenou kartu ihned, je potrestán zákazem startu na jedno utkání nepodmíněně. Dojde li k inzultaci rozhodčího, automaticky je utkání ukončeno, tým je pak z celého turnaje vyloučen a jeho výsledky jsou kontumovány ve prospěch soupeřů.