/Jedinný oddíl moderní gymnastiky v chebském okrese a jeden ze tří v Karlovarském kraji GSK 2. ZŠ Mariánské Lázně zakončil podzimní část soutěží dvojnásobnou účastí na Mistrovství České republiky společných skladeb, kde skladby juniorek i seniorek MT vybojovaly shodně 11. místo. Poté se členky na čas odmlčely po zdařilém vánočním vystoupení se soutěžní scénou.

Na VII. Plese sportovců v Mar. Lázních byla jako nejlepší sportovkyně mládeže vyhlášena moderní gymnastka Františka Štěpánková (mistryně ČR I. VT pro rok 2007) a jako trenérka se na 2. místě umístila Olga Vodičková, která se svými svěřenkami v loňském roce vybojovala 82 medailových umístění a řadu pěkných výsledků. A právě na loňský úspěch oddílu navázaly členky GSK Mar. Lázně hned svými prvními soutěžemi. Z Jablonce nad Nisou přivezly 9 cenných kovů.

V ZPMG získaly stříbro Eliška Procházková, Adélka Zhřívalová a bronz Anežka Procházková a Kateřina Lopatová.
Ve výkonnostní gymnastice přibyla 3 stříbra Martiny Hejretové, Terezy Košťálové a Lucie Zdrhové a bronz Táni Vopravilové. Nejcennější zlatou medaili vybojovalo družstvo ve složení M. Hejretová, T. Košťálová, L. Zdrhová a L. Zenklová.

Kromě medailistek byla i ostatní umístění velice pěkná, L. Čechová 5., V. Koubová 8. a L. Pešlová 7. v ZPMG a ve VT 4. K. Kuglerová, 5. L. Zenklová a 7. T. Procházková. Druhé družstvo obsadilo 5. místo.

Na konci jarních prázdnin odjelo 7 děvčátek do Břeclavi. Zde Linda Čechová v silné konkurenci obsadila 6. místo, S. byla osmá, K. Drábová devátá, A. Zhřívalová pátá, M. Rothová šestá a D. Navrátilová sedmá. Nejvíce se dařilo opět Kateřině Lopatové a opět z toho byla bronzová medaile.
Kromě soutěží jednotlivkyň se oddíl zúčastňuje i soutěží pohybových skladeb. Na začátku března absolvovala dvě družstva Mezinárodní soutěž pohybových skladeb v Brně.

R. Dvořáková, S. Kandráčová, V. Koubová, K. Kuglerová, D. Navrátilová a A. Zhřívalová ve své kategorii se skladbou „Řecko“ zvítězily a přivezly zlatý pohár. Starší kolegyně sice nevyhrály, ale se skladbou „Dancing Queen“ získaly bronzový pohár. Zde se představily: A. Hladíková, D. Hladíková, T. Košťálová, K. Míková, J. Rothová, T. Vopravilová, L. Zdrhová a L. Zenklová.

Františka Štěpánková letos soutěží i za oddíl Sokol Praha VII, kam jezdí trénovat hlavně Estetickou skupinovou gymnastiku. Na soutěžích ČOS a ESG vybojovala 3. místo v jednotlivkyních a 2. a 3. místo právě v ESG.
Závodnice čeká spousta dalších soutěží na úrovni Karlovarského kraje, Západočeské oblasti a České republiky, právě jako tyto soutěže, a několik soutěží s mezinárodní účastí. Držme jim palce.

(olvo)