Závodnice Základního programu moderní gymnastiky mají za sebou nejednu soutěž na krajské i republikové úrovni. Vybojovaly pěknou řádku medailových umístění.

Nejprve se vypravily do Břeclavi, C. Sléhová skončila 8. a N. Henzlová 9.
Jejich kamarádky z GSK 2. ZŠ Mar. Lázně tentýž den závodily v Praze. S. Plzáková skončila 2., B. Bílková 9., A. Dvořáková 14. a M. Butorová 16. To jsou závodnice roč. 2002 a startují v 0. kat.

Závodnice I. kat. S. Kandráčová skončila 4. a L. Čechová 6. Ve II. kat. obsadila D. Navrátilová 4. místo, Adéla Z. 7., Sabina Š. 12. a B. Kubová 13. místo.
Shodně na 5. místě skončila A. Málková ve III. kat. a K. Lopatová ve IV. kat.

Další den v Jablonci nad Nisou už jsme sbírali medaile. S. Plzáková a L. Čechová ve svých kategoriích zvítězily. S. Kandráčová skončila 6., D. Navrátilová 3., Adéla Z. 5. a Kateřina L. opět 5.
V Karlovarském kraji patří mariánskolázeňská děvčata mezi nejlepší. Dokázala to na OPEN krajském přeboru, jehož se zúčastnily závodnice z Plzně a Karlových Varů.

Nejmladší děvčátka se seřadila za karlovarské závodnice od 4. místa, a to P. Suchanová, D. Šafářová, A. Valková a F. Hrubá (roč. 2003 a ml.). Pak už patřily stupně vítězů domácím


1. S. Plzáková, 2. C. Sléhová, 3. B. Bílková, 4. M. Butorová, 5. N. Henzlová, 7. A. Dvořáková a 8. D. Rozhoňová. V I. kat. 1. L. Čechová, 2. K. Svátová, 3. L. Sadílková a 5. E. Koubová.

Ve II. kat. 1. D. Navrátilová, 2. A. Zhřívalová, 3. S. Šafářová a 4. B. Kubová. Ve III. kat. 1. A. Sedláčková, 2. A. Málková a 3. S. Baslerová. A v nejstarší kat. 2. K. Lopatová a 6. N. Vargová.
Kromě toho získaly tři mariánskolázeňské dvojice v soutěži Asociace školních sportovních klubů všechna tři první místa a ve finále jednotlivých náčiní 17 medailových umístění.

Poté startovaly závodnice v Plzni. Zde nasbíraly 3 medaile. V I. kat. 3. S. Kandráčová, 5. L. Čechová a 7. L. Sadílková, Ve II. kat. 3. A. Zhřívalová, 4. D. Navrátilová, 6. S. Šafářová, 7. V. Koubová a 8. B. Kubová, Ve III. kat. 2. A. Málková, 6. A. Sedláčková a 9. M. Rothová a ve IV. kat. 5. K. Lopatová.
Všechna tato děvčata a ještě další oddílové kolegyně se účstnily posledního velkého závodu, na který se sjelo 113 závodnic z celé ČR doma při XX. ročníku „Memoriálu Milady Duckeové“ a IX. ročníku „Poháru města Mariánské Lázně“. To byla poslední zkouška před nejdůležitějším závodem, a tím je Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje, které se bude konat 24.5. v Mar. Lázních.

(OV)