Druhý zápas Lokomotivy na domácí palubovce a první jarní vítězství. Před dvěma týdny chebské házenkářky sebraly bod třetím Kobylisům a nyní po výborném soustředěném výkonu porazily druhý tým 1. ligy – ostravskou Porubu.

Lokomotiva Cheb 27
Sokol Poruba 24
po poločase 14:12

Utkání začalo díky opožděnému příjezdu soupeřek o půl hodiny později, na jeho zajímavosti a kvalitě to však žádné následky nezanechalo.

Chebanky hned v úvodu promarnily některé šance, např. Vrbová po střelách mimo branku, nebo v 9. minutě Pátková, když trefila tyč, a do 10. minuty prohrávaly 3:5. V rozmezí 10.-13. minuty úřadovala ze sedmimetrových hodů Pilmajerová, a poté šla Ostrava naposledy do jednobrankového vedení 6:7.

Lokomotiva tříbrankovou šňůrou otočila vývoj prvního poločasu a až do jeho závěru udržela dvoubrankový náskok.
Druhý poločas odstartovaly domácí házenkářky velmi dobře, ale přestože byla dvakrát vyloučena hostující Tomašíková, prosazovaly se spíše při plném počtu hráček na obou stranách. V 9. minutě byla vyloučena právě Tomašíková a Cheb zvýšil na 20:15, ale druhá část přesilovky domácím nevyšla a Ostravanky dokázaly snížit na 20:18. Hra se přelévala ze strany na stranu a ve 27. minutě zadělala na dramatický závěr Holická, která za hosty snížila na nejmenší možný rozdíl 25:24. Lokomotiva ale koncovku zvládla a brankami Pilmajerové a Vrbové potvrdila zisk dvou důležitých bodů. Nyní bude následovat dvoutýdenní přestávka, která bude vyplněna tradičním turnajem O Štít města Chebu, letos jubilejním 35. ročníkem.

Sedmičky: 5/5-2/2. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Měšťánek, Vaník. Diváci: 92.
Sestava a branky Chebu: Prošková, Remžová, Kaválková – Heřmánková, Pátková 5, Kovačíková 5, Gotthardová, Vrbová 1, Pilmajerová 10/5, Šturmová 3, Klierová 3, Heldová.

(Martin Modlík)