Dvě kola před koncem prvoligové házené byly házenkářky Lokomotivy v nezáviděníhodné situaci. Po několika kvalitních, ale prohraných utkání, zejména s Olomoucí (30:28) a Plzní (24:21) a neodehraném zápase ve Zlíně, zavítaly na palubovku Astry Praha.

Astra Praha 24
Lokomotiva Cheb 27
po poločase 10:14

Oba týmy potřebovaly body k vzestupu ze spodních příček tabulky, Chebanky navíc jely do Prahy oslabené o Pátkovou, která se zranila v utkání s Plzní, proto se očekávalo vyrovnané a dramatické utkání.

Opak byl ovšem pravdou. Lokomotiva v celém utkání vedla a to dokonce několikrát až o osm branek.
Přes nepříjemné zranění Kovačíkové ve 20. minutě druhého poločasu a červené kartě, kterou spolu s dalším dvouminutovým trestem pro družstvo obdržela o čtyři minuty později Šturmová, se Lokomotivě podařilo závěrečnou desetiminutovku přečkat a zvítězit. Tuto pasáž domácí vyhráli 8:3.
Sestavu Chebu vyztužila Michaela Keblúšková (Wunschová), která sice nastoupila naposledy v září loňského roku, ale v tomto veledůležitém střetnutí přispěla k vítězství pěti góly.

Lokomotiva domácí zaskočila hned v úvodu, kdy se dostala do tříbrankového vedení 1:4 a přes vyrovnanější pasáž v polovině prvního poločasu dospěla ve 25. minutě do vedení 7:14. Chebské házenkářky dobře kombinovaly, díky větší nápaditosti se dostávaly do zakončení častěji než hráčky Astry a také dobře bránily. Pražanky sice zkorigovaly v závěru poločasu na rozdíl čtyř branek, ale úvod druhé půle zápasu opět nezachytily.

V 15. minutě si tak trenérka Kunová vzala oddechový čas a jistě měla svým svěřenkyním co říci. Totiž ve 14. minutě byla podruhé vyloučena na dvě minuty Šturmová, ale Lokomotiva se přesto v útoku dvakrát prosadila a šla do vedení 15:23, které již bylo pro domácí kritické.

Ve 20. minutě si Kovačíková na poměrně kluzkém povrchu poranila koleno a sezóna tak pro ni před posledním jarním kolem skončila. Přerušení hry na několik minut narušilo i spád hry, rychleji se ale vzpamatovali domácí a začali stíhací jízdu. Ve 24. minutě obdržela 2+2 minuty Šturmová, ovšem signalizace rozhodčích nebyla zcela srozumitelná, a tak Chebanky zcela zbytečně odehrály dvě minuty oslabení ve čtyřech. Na branku Proškové se valil jeden útok za druhým, ale i Lokomotiva ještě díky Heřmánkové a Pilmajerové dvakrát skórovala a odvezla si z Prahy velmi cenné vítězství.
Sedmičky: 1/1-3/1. Vyloučení: 1:4. Rozhodčí: Radová, Zych. ČK: Šturmová. Diváci: 43.

Sestava a branky Chebu: Prošková, Remžová, Kaválková – Heřmánková 1, Kovačíková 7/1, Gotthardová, Vrbová 1, Klierová 1, Pilmajerová 8, Keblúšková 5, Hrdličková, Šturmová 4.

(Martin Modlík)