Střetnutím Litva – Slovinsko začal v chebské sportovní hale pětatřicátý ročník mezinárodního turnaje v házené žen O štít města Chebu. Tým Slovinska byl po celou dobu turnaje lepším celkem a zvítězil 28:23.

České reprezentantky zahájily házenkářské klání duelem s Dánkami. Už od začátku zápasu měly navrch Dánky a ve 24. minutě vedly už 14:7. Poločasové skóre nakonec Češky zmírnily na 12:16.
Také druhá půle byla v režii dánského týmu, který přehrával domácí tým a v 18. minutě vedl dokonce 26:17. Češkám se nedařilo, snad jen výkony obou brankářek mohly potěšit zaplněnou chebskou halu.
Dánské reprezentantky si už nenechaly nadějný náskok vzít a v pohodě dohrály zápas do vítězného konce, když zvítězily 34:25.

Nejlepší střelkyní českého týmu byla Martina Knytlová se sedmi trefami. Na dánské straně se dařilo Susan Thorsgardové, která zatížila konto domácích házenářek rovněž sedmi brankami.

Sestava a branky ČR: Raníková, Selicharová - Tomečková, Jonášová, Knytlová 7/1, Hrbková 1, Zámorská 4/1, Zachová, Vojtíšková 2, Poznarová 3, Kysučanová 5, Tabáková 2, Kutlvašrová, Simerská 1, Růžičková, Spíchalová a Fabíková

„Kvalitu soupeře jsme znali. Dánský tým má ve svém středu deset hráček ročníků 88–89 a to jsou ve své kategorii osmnáctiletých mistryně světa a mistryně Evropy z loňského roku, takže jde o nejlepší hráčky této kategorie, které běhají na zeměkouli. Na duel jsme se připravovali jen ve čtvrtek, neboť přípravu jsme měli rozdělenou do několika fází. V té první jsme si děvčata otestovali, pak jsme se zaměřili spíš na systémové záležitosti. Máme tu pět hráček, které podzimní kvalifikaci nehrály a které potřebujeme do týmu začlenit, vyzkoušet je a zjistit jejich kvality,“ vysvětlil po zápase Jiří Tkadlec, kouč české reprezentace, který prozradil cíle týmu na chebském turnaji. „ Je třeba vyzkoušet hráčky, které s námi ještě nehrály, dále pak zapracovat Lucku Fabíkovou, která rok a půl kvůli zdravotnímu stavu nehrála, stejně tak Lenku Kysučanovou, která hrála na střední spojce a nyní jí zkoušíme víc vlevo, prostě zkoušíme víc herních variant.“

Jako příčinu porážky vidí trenér hlavně nezdar v útoku. „Soupeři jsme doslova do ruk odevzdávali míče, měli jsme spoustu nepřesných přihrávek, v obraně se nám nepodařilo bránit pivota, jak jsme měli.“
Lodivod nechtěl žádnou z hráček vyzdvihovat, ale pochválil rozhodně výkony obou brankářek – Raníkové a Selicharové. „Každá si zachytala poločas. I z toho je vidět, že nám jde především o přípravu,“ prohlásil Tkadlec.

V posledním čtvrtečním zápase zvítězily házenkářky Holandska nad Slovenskem 33:20.
Dnes (pátek) se ve sportovní hale Lokomotivy hrají zápasy: 16:00 hod. Litva – Slovensko, 18:00 hod. Česko – Holandsko (od 16:00 hod. se hraje v německém Arzbergu duel Slovinsko – Dánsko.

Zítra se hrají zápasy o umístění: O 5.-6.místo: 10:30 3A – 3B, O 3.-4.místo: 12:30 2A – 2B, Finále: 14:30 1A – 1B.