Jezdecké kolbiště v Hájích u Chebu bylo ozářeno sluncem už od ranních hodin, kdy se začali sjíždět jezdci, koně a jejich ošetřovatelé z jezdeckých klubů karlovarské a západočeské oblasti, aby se mohli účastnit třicátého ročníku Ceny města Chebu, kterou pořádá Jezdecký oddíl Cheb – Háje.
První soutěž byla vypsaná pro žáky a mladé koně. Zvítězila Anna Tichá s Formáciusem z Karlových Varů.

Další soutěž byla určena pro začátečníky, a to jak lidské, tak i koňské. Zvítězila dvojice z JO Cheb Klazarová s Coradem, druhá byla Kubincová s Amandou Lee a třetí skončila Šímová s mladým valáškem Incidentem – obě z pořádajícího klubu.
Poté následovala soutěž ´dvoufázové skákání´ do 110 cm a soutěž ZL, která je také do výšky 110 cm, ale v případě stejného počtu trestných bodů na prvních místech je rozeskakování, kde jezdec musí jít bez trestných minut a v co nejkratším čase. Těchto bylo osm a zvítězil Dorot s koněm Ernesto z Tachova.

Poté už přišla na řadu Cena Chebu. Před jejím zahájením zpestřily program mažoretky Čertice a hezkou ukázku předvedly na voltiži Natálka Šímová (4 roky) a Kamilka Makariusová (8 let).

Do Ceny Chebu nastoupilo 12 dvojic. tato soutěž se skládá ze dvou kol – skok do 120 cm a do druhého kola do 130 cm mohou pouze dvojice, které dokončí kolo první. Nejlepších pět dvojic pak čekalo finále na překážkách 140 cm vysokých. Těchto pět dvojic pak obdrželo čísla od 1 do 5 a vítěze si diváci mohli zatipovat. Pro nejlepší tipéry bylo připraveno 30 cen včetně té první – živého selátka.
Konečným vítězem se stal zkušený Jan Makarius s klisničkou Jessikou. Za vítězství obdržel nejen finanční prémii, ale také pohár Města Cheb. Na závěr byli vylosování výherci cen a také majitel živého selátka.Pak nad hájenským kolbištěm zazněla slavnostní fanfára z opera Aida – pochod gladiátorů a všichni zúčastnění si řekli ´tak zase za rok´ . Doufají, že jim ten krásný a tichý ´koňařský´ kout nezabere plánovaný obchvat města Chebu.

(ší)