Budo club Mariánské Lázně byl pořadatelem dalšího kola Krajské ligy mládeže v judu, na niž se sjelo 66 závodníků tří věkových skupin ze sedmi oddílů. Ti byli rozděleni do patnácti váhových kategorií.

Nejpočetnější výpravou nebyli jako obyčejně závodníci JC Plzeň ale borci z Domažlic, kterých přicestovalo sedmnáct. Měli také nejvíc prvních míst – 4.
Mariánskolázeňští jdou s dobou, a tak nahradili staré mechanické počítadlo bodů moderním digitálním panelem s velkou obrazovkou. Každý včetně závodníků měl tak možnost být po celou dobu zápasu informován o všem podstatném.

Dosud byly třeba časové údaje téměř tajemstvím, o nichž měl přehled pouze jeden rozhodčí. Ten ohlašoval bzučákem začátek a konec střetnutí a zvoláním držení na zemi. Inu, pokrok se nedá zastavit.

Výsledkově se vedlo i zástupcům dvou oddílů z regionu. Chebští i Mariánskolázeňští získali po třech prvenstvích, plus stejný počet umístění na dalších medailových stupních.

Nejvíce vytíženým závodníkem byl Petr Tomšík ze Sušice. Ten se k vítězství musel propracovat úspěšným absolvováním sedmi zápasů.
Vítězové kategorií a umístění judistů z Chebska: mláďata do 21 kg – 1. Karas (Domažlice), do 26 kg – 1. Beníšek (Cheb), do 30 kg – 1. Tomšík (Sušice), do 32 kg – 1. Forstová (Domažlice), do 34 kg – 1. Plojhar (Domažlice), 3. Janošťák (Mar. Lázně), do 39 kg – 1. Bárta (Sušice), 3. Nejedlý, do 44 kg – 1. Kafka, 2. Urbaník (všichni Cheb), mladší žáci do34 kg – 1. Horváth, do 38 kg – 1. Hruška, do 42 kg – 1. D. Klein (všichni Mar. Lázně), do 46 kg – 1. Melichar (Sušice), do 50 kg dívky – 1. Hálková (Domažlice), 3. Šťovíčková (Cheb), do 50 kg chlapci – 1. Pták (Sokolov), 3. Dryk, nad 50 kg – 1. Vlasák (oba Cheb), 2. Vinter, 3, Pavlina (oba Mar. Lázně), starší žáci do 65 kg – 1. Suchý (Karlovy Vary).

(jomi)