Restaurace penzionu Pešťák v Mariánských Lázních u Antoníčkova pramene byla místem, kde si a konci roku udělali výroční schůzi karatisté z místní TJ Lokomotiva.
Oddíl, jenž vznikl v roce 1975, má v současnosti 33 členů, z čehož je devět dospělých. Pozvání na slavnostní večer přijali i někteří bývalí karatisté, kteří pamatují úplné začátky.

Na programu kromě večeře, prohlížení kroniky, jež má k dnešnímu dni devět knižních dílů a vyhlášení nejlepších závodníků, byla i kulturní vložka. Mezi členy se totiž nalézá několik muzikantů. Kromě hry vánočních koled na zobcovou flétnu v podání Martina Nguyena byly ke slyšení i housle Magdy Kubíkové. Toto zpestření se neobešlo bez potlesku i ostatních hostů, které tato produkce mile překvapila.

Závodní sezóna mariánskolázeňských karatistů byla poměrně úspěšná. I když oddíl pamatuje bohatší ale i chudší roky. Celkem bylo obesláno třináct soutěží (dosavadním ročním rekordem je sedmnáct turnajů), na nichž se vystřídalo sedm bojeschopných borců.

Nejpilnějšími závodníky byli starší žáci Marek Rychtr a Lukáš Brožek. Oba si zasoutěžili desetkrát. Prvně jmenovaný vystoupil dvanáctkrát na stupně vítězů (v karate jsou dvě soutěžní disciplíny – kata a kumite). Šestkrát byl první, jednou druhý a pětkrát třetí. Mezi jeho nejlepší výsledky patří dvojnásobné vítězství na oblastním přeboru, jež mu zajistilo účast na Mistrovství České republiky mládeže v Ústí nad Labem, kde obsadil skvělé páté místo v kumite do 60 kg.

Brožek zaznamenal čtyři druhá místa, dvě medaile vybojoval Kamil Špindler mezi muži a jednou se blýskli žáci Martin Nguyen, Sandra Kubíčková a Tereza Nguyen.

Sedmým do počtu byl Jiří Škroch. Ten se druhým místem na open Mistrovství České republiky v shinkyokushinkai karate (nejtvrdší sportovní formě karate) v Sokolově, kde startovali i Poláci a Ukrajinci, výrazně zapsal do historie oddílu.
Všichni úspěšní medailisté mají v úmyslu své výsledky v tomto roce obhájit. Zvýšení počtu závodníků je pak úkolem pro trenéry.