Přes sto mladých nadějí karate se sjelo do Plzně na turnaj Narama seito. Ten byl v dopolední části určen výhradně nositelům pouze bílého pásku – 8. kyu. Mohli ale startovat i ti, jež na něj zatím čekají.

Úspěšně si vedla sedmičlenná výprava z Lokomotivy Mariánské Lázně vedená Rostislavem Milotou. Po skončení závodů mohl odjíždět domů s dobrým pocitem, jeho svěřenci vybojovali sedm medailí. Asi na té šťastné sedmičce přece jen něco bude.

Nejprve se soutěžilo vyřazovacím způsobem v disciplíně souborné cvičení kata. V ní si dobře počínali Dominik Tran Viet Long v kategorii mladší žáci bez kyu, Jan Kosina v kategorii mladší žáci 8. kyu a David Tran Viet Hung v kategorii starší žáci 8. kyu. Všichni jmenovaní obsadili druhá místa, přičemž jediný duel, v němž nezvítězili, byl až ten finálový.

Nejmenší člen mariánskolázeňského oddílu a asi nejmladší účastník vůbec, Jan Kosina (r. 2002), sice ve finále remizoval, ale o vítězi rozhodoval následující test v přerážení destičky, jenž Honza vzhledem ke svému věku ještě nezvládl.

V následující disciplíně – řízené kumite – se karta otočila, tři výše zmínění v ní neuspěli, zato se dařilo dalším. Dvě třetí místa obsadili Martin Nguyen Hoang Chink v kategorii mladší žáci 8. kyu a Sandra Kubíčková v kategorii mladší žákyně 8. kyu.

Dvojnásobné umístění zaznamenala jako jediná z Mariánskolázeňských Jana Povalačová ve slaběji obsazené kategorii dorostenek 8. kyu. V kata vyhrála, v kumite byla druhá, a tak obdržela i malý pohár za absolutní prvenství. I Janu čekal ve finále kata přerážecí test. Poradila si s ním.
Na stupně vítězů se nepodíval pouze Petr Kosina v kategorii mladší žáci 8. kyu. Nebyl horší než jeho oddíloví kamarádi, ale měl smůlu na vylosování. Pokaždé narazil v prvním kole na pozdějšího vítěze, což mu vystavilo stop pro další účinkování. Příště to snad vyjde i jemu.