V mariánskolázeňském restaurantu Pešťák u Antoníčkova pramene v Úšovicích se sešli členové místního oddílu karate TJ Lokomotiva, aby při večerním posezení zhodnotili právě uplynulý soutěžní rok.

Celkem lázeňští borci startovali na třinácti soutěžích, na nichž vybojovali 38 medailí.
Nejpravidelnějším a zároveň nejlepším závodníkem byl stejně jako loni dnes už mladší dorostenec Marek Rychtr. Ten v průběhu roku povyrostl z kategorie staršího žactva.

Při dvanácti startech vybojoval šestnáct umístění na stupních vítězů. Osmkrát byl první, dvakrát druhý a šestkrát třetí. Dařilo se mu jak v souborném cvičení kata, tak i ve volném zápasu kumite.

Jeho nejkvalitnějším výsledkem bylo prvenství v krajském přeboru v kata starších žáků. Díky tomu měl možnost jet do Hodonína na Mistrovství České republiky. Zastihla ho ale nemoc, a tak se o účast na republikovém šampionátu bude muset pokusit příště.

Desetkrát závodil Lukáš Brožek, jenž je stejně starý jako Rychtr. Jeho bilance byla rovněž pěkná: dvě první místa, pět druhých a dvě třetí.
Šestkrát stanuli na bedně starší žáci Sandra Kubíčková a Martin Nguyen a alespoň jednou bodovali jejich mladší kamarádi Jan Kosina a Michal Minář. Na závody se párkrát, i když bez úspěchu, ještě podívali Štěpán Klimko, David a Dominik Tran Viet Hung, Petr Kosina, Tereza Nguyen, Jana Povalačová a Jiří Škroch.

Krátce před touto výroční schůzí si mariánskolázeňští karatisté zkusili na jednom z tréninků kondiční test, jež provádějí pravidelně už více jak deset let. Sestával se z pěti disciplín: Kliky na výkon, přítahy na hrazdě na výkon, trojskok sounož, kliky za minutu a sklapovačky za minutu.
Kromě dřepů nedošlo k nějakému výraznějšímu překvapení. Na předních příčkách se většinou umístili dospělí členové nebo dorostenci. Nicméně pochvalu za snahu zasluhují všichni.

Nejmladším cvičícím byl teprve sedmiletý Jan Gabriel mladší, několik nejstarších už mělo něco kolem padesátky.
Kliky šly nejlépe Jiřímu Klimkovi (50 opakování). 45 jich zvládli Josef Milota a Daniel Sadílek o jeden pokus méně měl Marek Rychtr.
V dřepování omráčil všechny svým výkonem dvanáctiletý Tomáš Eibl. Jeho poctivých 72! pokusů nemělo konkurenci. Radek Malinovský měl na svém kontě 63 dřepů, Jiří Klimko 58.

V přítazích na hrazdě ukázal sílu šéftrenér Robert Csekés (12), jedenáctkrát to zvládl Jiří Klimko, desetkrát Josef Milota a osmkrát Marek Rychtr. Pravda je, že většině se to nepodařilo ani jednou.

V trojskoku z místa dolétl nejdále Jiří Klimko (726 cm), dobrý odraz měli ještě Marek Rychtr (714), Jan Gabriel starší (690) a Josef Milota (674).
Posledně jmenovaný to rozjel ve sklapovačkách. Šedesát jedna pokusů zvládl díky pekelnému tempu v první půlminutě. Pak už uvadal. 53 opakování udělal Jiří Klimko a 52 Robert Csekés.

(jomi)