Ve dnech 19. až 23. srpna Pořádala asociace ISKA v Olomouci Mistrovství světa v Kickboxu.

Kickbox klub Mar.Lázně měl na mistrovství nominován neuvěřitelný počet pěti závodníků, kdy se nejúspěšnější špičkou stal Tomáš Tarant, který ve váze -71kg za juniory nejprve v osmifinále těsně porazil Francouze, ve čtvrtfinále výborně zabojoval a porazil Angličana, v semifinále s jasnou převahou porazil Itala. Jeho výkon od prvního zápasu neuvěřitelně rostl a důkazem bylo finále, kdy suverénně porazil Francouze a získal tím titul Mistra Světa.

Ve váze -55kg za juniory bojoval Ladislav Hudler mladší, který ve čtvrtfinále prohrál na body, kdy ještě v první polovině zápasu nad soupeřem vedl.
Ve váze -71kg za muže překvapil Martin Lepej, který hladce prošel přes Maďara a Švéda do semifinále, kde prohrál na body a získal tím bronzové umístění.
V těžké váze za muže Ladislav Hudler postoupil přes Angličana a v semifinále porazil rakouského reprezentanta. Z boje o finále však musel pro zranění odstoupit. I tak mu stříbrné umístění zajistilo titul Vicemistra Světa.

Ve váze -75kg za seniory Josef Tarant porazil rakouského reprezentanta, v semifinále prohrál s anglickým reprezentantem a získal tím bronzové umístění.
Konečný výsledek Kickbox klubu Mar.Lázně je víc než výborný – čtyři medailová umístění od pěti závodníků.


(LT)