Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hodnocení chebských kuželkářů po podzimních soutěžích

Cheb - Lipták vede pořadí s vynikajícím průměrem 462 poražených kuželek na utkání

20.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Hodnocení účasti družstev Loko Cheb – oddílu kuželek v soutěži Západočeská divize po polovině soutěžního ročníku 2008-09.
Ještě nikdy v novodobé historii kuželkářské soutěže „Západočeská divize“ (společná soutěž Karlovarského a Plzeňského kraje a v hierarchii kuželkářských regionálních soutěží je nejvyšší – po této je již pak celostátní III. Liga …atd.) nehrála dvě družstva z jednoho oddílu. Až v letošním ročníku 2008-09 se to podařilo Lokomotivě Cheb, která zde má dvě družstva, logicky rozlišena písmeny „A“ a „B“.

Loko Cheb A
Družstvo „A“ – do soutěže vstupovalo s nejvyššími ambicemi. Vždyť v minulém ročníku skončilo těsně na druhém místě, když vedoucí pozici ztratilo až prohrou v posledním kole! Pověst favorita po podzimní části drží a tabulku vede s náskokem dvou bodů (2. místo Kuželky Holýšov a 3. místo Sokol Plzeň V.). Pozice lídra je zasloužená, družstvo má nejlepší bodový poměr 130:46 i výrazně vyšší průměr celkově poražených kuželek 2616 na zápas! Jejich poločasové vystoupení asi trochu kalí dvě prohry, dosažené venku ve Stříbře a v Útvině (tam se k tomu bohužel váže i organizační pochybení, které poznamená konečnou bilanci v závěrečné tabulce). Domácí účet je bez ztráty kytičky s výraznými výsledky.
A i v soutěži jednotlivců si hráči vedou výborně. Láďa Lipták celé pořadí vede s vynikajícím průměrem 462 poražených kuželek na utkání a ani jednou v minisoubojích nepoznal porážku! Třikrát dokázal pokořit pětisetbodovou hranici – nejvíce 514! Toto se také zdařilo jednou Ivetě Heřmanové a Václavu Strnadovi. Iveta je v pelotonu 75 hráčů a hráček na sedmém stupínku s průměrem 445 a z ženských účastnic daleko nejlepší. Venda Strnad drží šesté místo a průměr 446. Další hráči týmu dosáhli těchto následujících vyrovnaných čísel – Honza Kubík 427, Zdeněk Eichler (vedoucí družstva) 426 a Pavel Feksa 424.
Pokud se „A“ týmu podaří vlastnit „žlutý trikot“ i na konci soutěže po 22. kole (v jarní části zajíždí do Holýšova a hostí Sokol Plzeň), bude to ohromný úspěch. Ale současně nastane také ono pověstné dilema „kam s ním“, v tomto případě „co s ním“? Vítěz má totiž právo postupu do již výše zmíněné III. kuželkářské ligy. A zde je onen oříšek k rozlousknutí, Cheb nemá čtyřdráhovou kuželnu, která je základní podmínkou účasti v ligových soutěžích! Toto je však předčasné řešit teď, nejdříve se musí soutěž vyhrát!. Autor jen chce opětně upozornit na dlouhodobý problém chebských kuželkářů a tím je právě potřeba kuželny se čtyřmi dráhami.

Loko Cheb B
Družstvo „B“ – je nováčkem divizní soutěže (po předcházejícím prvenství v krajském přeboru) a logickým úkolem družstva je především tuto soutěž pro Loko udržet. Momentálně se to daří, neboť ve velmi vyrovnaném středu tabulky stojí na sedmém stupínku dvanáctičlenného pole s deseti body, když na čtvrtého v pořadí ztrácí body dva a na desátého má náskok jednoho bodu. Tým má slušnou bilanci: pomyslné sedmé místo v dosaženém průměru 2548 poražených kuželek na zápas (vychází tak průměr 425 na každého hráče družstva) a poměr 88:88 v pomocných bodech (to je pomyslné 6. místo). Béčko hrálo 5x doma, 6x hostovalo a takový má také poměr výhry: prohry, tj 5:6. Neznamená to však, že doma vše vyhrálo a venku opačně. Naštěstí dvě domácí porážky (jedna z nich s „A“ týmem) dokázalo nahradit dvěma zisky z kuželen soupeřů (Rokycany, Hazlov).
V jednotlivcích se nejvýrazněji prosadil Pavel Hubáček, obsazující 14. příčku s průměrem 438. Druhým nejúspěšnějším členem družstva je Luděk Fiala s číslem 431. Dalšími borci v týmu jsou Lenka Pivoňková 417 (ta vybojovala 18 pomocných bodů), Helenka Gladavská 413, Míra Pivoňka 425 (kapitán) a F. Šatra 427.
Co čeká a o co se musí družstvo snažit v jarní části? Základní podmínkou je pokud možno neztrácet doma. Stejně jako v každém jiném sportu i v kuželkách platí: pokud se doma neprohrává, nemůžou být problémy s existencí v soutěži. V tomto béčku trošku nahrává i rozlosování, bude hrát jen pětkrát venku a z toho jednou je derby s „A“ (shodou okolností hned v prvním jarním kole), dále ve Stříbře, Útvině, Dobřanech a na Slavoji Plzeň. Kuželkáři Lokomotivy Cheb věří a doufají, že tuto drobnou výhodu rozlosování béčko patřičně zúročí.

Loko Cheb C
Družstvo C je účastníkem soutěže Karlovarského krajského přeboru. Do soutěže nastoupilo v pozměněné sestavě, kdy zkušené hráče doplnili Rajlich a Husníková, kteří hráli meziokresní přebor.
Družstvo skončilo po podzimní části v tabulce na 9. místě z 12. účastníků a se 7 body. Na svém kontě má 3 výhry, 1 remízu a 7 proher. V soutěži jednotlivců si vedou nejlépe nováčci družstva – 21. místo obsadil Petr Rajlich průměrem 422,5 kuželek, jeho nejlepší výkon byl 457. Na 24. místě je Dáša Husníková s průměrem 422,2 kuželek a nejlepším výkonem 476, který dosáhla v Kraslicích, kde překonala nejen svůj osobní rekord, ale vytvořila i rekord tamější kuželny. Dalšími hráči jsou: Jana Hamrová – s průměrem 400,0 , Míra Budil 416,4, Bohouš Vyleťal 406,7, Nováčková Eva 408,8 a Luděk Hedrich 407,3.
Meziokresní přebor
Cheb-Sokolov
čtyřčlenná družstva

Loko Cheb D
Družstvo D - je vedoucím celkem tabulky se 12 body spolu s Jiskrou Šabinou D, Cheb má však lepší průměr shozených kuželek – 1580 :1570.
V soutěži jednotlivců si nejlépe vedl František Hess s průměrem 417,5 shozených kuželek a umístil se na 2. místě, Jirka Jaroš 400,1, Pimperová Alenka 397,0, Schubert 380,0 a Honza Adam 401,5.

Loko Cheb E
Družstvo E - obsadilo 3. místo v tabulce s 11 body, což je rozdíl jednoho bodíku na vedoucí celek.
V soutěži jednotlivců si vedl nejlépe Nováček Josef s průměrem 408,1,dále hráli: Krýsl Vladimír 400,0, Berkovcová Hana 394,3, Nováček Jiří 394,0 a Hlaváč F. 390,3.

Loko Cheb F
Družstvo F – v soutěži je zatím na osmém, předposledním, místě se 6 body, před Jiskrou Aš E, která v podzimním kole nezískala zatím žádný bod. Vedoucí družstva Petr Málek má průměr 388,3 shozených kuželek, Klepáček Áda 395,8, Čadek (dorostenec 393,9,), Rejkuba 414,5 (dorostenec), do družstva se po delší hrací přestávce zařadili také hráči Vrbata a Mašková.

(šat, glad)

20.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení