Prvním letošním soutěžním minigolfovým turnajem v chebském regionu byl Open Františkovy Lázně, který se odehrál minulý víkend. Ve hře se odehrály souboje v individuálních kategoriích a turnaj byl především generálkou na nadcházející Bohemia Tour, která se uskuteční o týden později.

Ve vlastní generálce se nejlépe dařilo třem seniorským hráčům, kteří dosáhli po odehrání čtyř okruhů shodného výsledku 96 úderů. V dodatečném rozstřelu zvítězil rakovnický hráč Milan Souček, zástupce domácích Františkových Lázní Jan Bireš obsadil druhé místo. O jediný úder navíc měl František Nečekal mladší z TJ MG Cheb, kterému tento výkon přinesl vítězství v kategorii mužů. Na druhém místě se umístil františkolázeňský Jiří Míka. Pod stupni vítězů se umístili v mužské kategorii další hráči chebského oddílu Martin Mansfeld na 5. a Jan Wolf na 7. místě. Kategorii seniorů II. vyhrál Jaroslav Kratochvíl před Janem Hálou (oba Františkovy Lázně), třetí místo obsadil František Nečekal starší.

V ženském souboji dominovala Karina Dobrovolná, která se stala vítězkou této kategorie. Mezi vítězku seniorek Jaroslavu Fiedlerovou a třetí Danu Dočkalovou (obě z Františkových Lázní) se na druhé místo probojovala Dagmar Hirschmannová z TJ MG Cheb. Jaroslava Fiedlerová byla i nejlepší hráčkou v absolutním ženském hodnocení. Chebští junioři Jakub Wolf a Tadeáš Šatra obsadili první dvě místa a Anna Fryšová z Františkových Lázní byla nejlepší juniorkou.

(jawo)