Do Rakovníku se sjeli minigolfisté k odehrání třetího turnaje Open, který se uskutečnil minulý víkend. Hráči a hráčky TJ MG Cheb zde startovali jak v soutěži jednotlivců, tak i v druholigové soutěži družstev. Zároveň si tím i vyzkoušeli hřiště, na kterém se bude v červenci odehrávat Mistrovství České republiky a na konci srpna zde chebské „áčko“ vstoupí do nového ročníku prvoligové soutěže družstev.

Rakovnický turnaj se odehrál za velikého vedra se pod přímým sluncem a chebský B tým obsadil páté místo.

V soutěži jednotlivců si chebští hráči vybojovali umístění na stupních vítězů. V kategorii senioři II se František Nečekal starší umístil na třetím místě za vítěznou dvojicí hráčů z Františkových Lázní Janem Hálou a Jaroslavem Kratochvílem. Stupně vítězů kategorie seniorek byly rovněž složeny ze zástupců stejných oddílů a Cheb získal stříbrnou příčku zásluhou Jany Nečekalové, která se vklínila mezi františkolázeňské hráčky, vítězku Jaroslavu Fiedlerovou a třetí Danu Dočkalovou.

Hezký pohár si rovněž dovezl Michal Lojka, který pro Cheb získal druhé místo v kategorii žáků a Veronika Kopecká za stejné umístění v kategorii juniorek. Chebský junior Tadeáš Šatra obsadil čtvrtou příčku. Zástupci chebského oddílu v kategorii mužů Martin Mansfeld obsadil 12. místo a Jan Wolf 14. příčku.
Tento víkend se minigolfisté přestěhují do Plzně, kde se odehrají dva turnaje. Ten nedělní určí postupující hráče na červnový Přebor Čech v Hradci Králové.

(jawo)