Do Chebu zavítali minigolfisté západní oblasti, aby zde odehrály dva turnaje Open, které se uskutečnily na betovém hřišti. Nedělní turnaj byl zároveň posledním soubojem druholigových družstev tohoto soutěžního ročníku. Počasí se vydařilo a přispělo k výborné atmosféře, ve které se všem účastníkům hrálo velmi dobře.

V sobotním hracím dnu se v mužské kategorii nejlépe dařilo Völkerovi Hoyerovi ze spřáteleného německého oddílu MGC Ingolstadt, který byl jedním ze dvou zahraničních startujících v tomto chebském turnaji. Na druhém místě skončil domácí František Nečekal mladší. Z chebských hráčů obsadili Jan Wolf 8., Lukáš Toman 11., Vladimír Vomela 15. a Radek Krása 16. příčku. Další domácím zástupcem na stupních vítězů byla Marcela Nečekalová, která získala stříbrnou příčku v kategorii žen, před třetí Lenkou Šafářovou z Františkových Lázní. Seniorkám dominovala Dagmar Hirschmannová z TJ MG Cheb před Danou Dočkalovou (F. Lázně) a další domácí hráčkou Janou Nečekalovou. Zuzana Placrová, rovněž z domácího oddílu, se umístila na 8. pozici.

V kategorii seniorů potvrdil Miroslav Lisa z Varieté Jesenice, že na chebském hřišti se mu velmi daří. V rozstřelu o vítězství v kategorii sice prohrál, ale za druhého místa mohl být spokojen. Domácí zástupce v seniorské kategorii Václav Placr se umístil na 11. příčce. Starší kolegové v kategorii senioři II se v konečném pořadí seřadili následovně. Vítězem byl Jan Hála před Jaroslavem Kratochvílem (oba F. Lázně). Bronzový stupínek vybojoval Petr Průcha z TJ MG Cheb, před svými oddílovými kolegy Františkem Nečekalem starším a Karlem Soustružníkem. V juniorské kategorii získal cenný skalp Tadeáš Šatra, když dokázal vybojovat pohár za třetí místo a předstihl tak svého oddílového spoluhráče Jakuba Wolfa (4.). Kategorie juniorek patřila Anně Fryšové, která podala výborný výkon a zvítězila před Kateřinou Birešovou (obě F. Lázně). V souboji žáků získal františkolázeňský Michal Malárik stříbrné umístění, domácí Michal Lojka obsadil šestou příčku.

Nedělní turnaj byl kromě jednotlivých kategorií především závěrečným utkáním druhé ligy v soutěži smíšených družstev. Plzeňský celek potvrdil roli favorita, vítězstvím se vyhoupl na první příčku celkového pořadí a může tak slavit postup do první ligy. Rezervu chebského družstva šesté místo mrzet nemusí, vždyť pro řadu hráčů byl tento turnaj premiérovým startem v soutěži. V nedělním turnaji se nikomu z chebských mužů probojovat na stupně vítězů nepodařilo. Nejlepším domácím hráčem byl František Nečekal mladší, který skončil na bramborové čtvrté pozici. Lukáš Toman obsadil 9., Jan Wolf 12.,Tomáš Bureš 18. a Radek Krása 19. místo. V seniorské kategorii byl Miroslav Lisa z Varieté Jesenice v závěrečném rozstřelu o vítězství úspěšnější a mohl slavit vítězství v kategorii. Václav Placr si rovněž polepšil o jednu příčku a skončil na 10. místě.

Velmi zajímavý byl závěr kategorie senioři II. Za vítězným Janem Hálou se hned tři hráči museli rozstřelovat o dvě zbylá místa na stupních vítězů. Úspěšnější byl Jaroslav Kratochvíl, který skončil druhý. „Černý Petr zbyl na Františka Nečekala staršího. Toho překonal Karel Soustružník a tím získal bronzovou příčku. V kategorii seniorek získaly první dvě místa domácí hráčky Dagmar Hirschmannová a Jana Nečekalová. Třetí příčku si vybojovala Jaroslava Fiedlerová a Zuzana Placrová obsadila čtvrté místo.

Další vítězství pro domácí oddíl vybojoval junior Jakub Wolfm když o prvenství v kategorii získal cenný skalp Víta Škalouda až po závěrečném rozstřelu. Pořadí juniorek bylo naprosto stejné jako v sobotu. Vítězství Anny Fryšové, před Kateřinou Birešovou znamenalo dva poháry pro F. Lázně. Třetí získal Miroslav Malárik v žákovské kategorii za třetí místo. Domácí Michal Lojka si zopakoval sobotní šesté místo.

Chebský minigolfový turnaj se domácímu oddílu po organizační stránce velice vydařil a všichni účastníci odjížděli domů spokojení.

(jawo)