Na chebském minigolfu se hrál Maraton

Cheb - Nejlepším v kategorii mládeže byl Michal Lojka před svým mladším bratrem Jakubem

23.7.2009

Na chebském hřišti TJ MTG Cheb se konal maraton v monigolfu s mezinárodní ú­častíFoto: Foto: archív oddílu

/Už od roku 1980 pořádá TJ MG Cheb každý rok oddílový MARATON v minigolfu. Letošní ročník domácí TJ odehrála na minigolfovém betonovém povrchu za účasti třech hráčů z německého Ingolstadtu a kauče finské reprezentace Pasi Aho. Celkem se zúčastnilo 25 hráčů.
Turnaj se hrál 12 hodin (od 8.00 do 20.00 hod.) s přestávkou na občerstvení. Počasí až na krátké přeháňky hráčům přálo, takže se nakonec odehrálo 13 okruhů.

O dramatické situace nebyla nouze, všichni účastníci maratonu chtěli dokázat, že i tak dlouhý turnaj je možné odehrát s dobrým výkonem. Velkým překvapením bylo vytvoření rekordu hřiště na jeden okruh výkonem 23 úderů, o který se postaral Jan Wolf.

Od prvního okruhu se ujal vedení nejlepší hráč TJ MG Cheb František Nečekal ml., následován Volkerem Hoyerem z Ingolstadtu. K velkému výkonu se postupně rozehrál Pasi Aho z Finska, který poslední čtyři kola zahrál 4 x 25 úderů a výkonem 100 úderů vytvořil rekord hřiště na 4 okruhy.
V absolutním pořadí obsadil 2. místo za vítězným Františkem Nečekalem ml., který svým vyrovnaným výkonem potvrdil , že je oprávněně jedničkou v Chebu. Třetí celkově skončila domácí Dáša Hirschmannová.

Kategorie muži skončila pořadím: 1. František Nečekal ml., 2. Pasi Aho, 3. Volker Hoyer.
V ženách zvítězila Kariána Dobrovolná, 2. Marcela Nečekalová, 3. Daniela Burešová.
Senioři: 1. František Nečekal st., 2. Václav Placr, 3. Karel Soustružník.

V seniorkách první místo získala Dáša Hirschmannová, 2. Jana Nečekalová, 3. Zuzana Placrová.
Nejlepším v kategorii mládeže byl Michal Lojka před svým mladším bratrem Jakubem Lojkou a Tadeášem Šatrou.

Letošní ročník Maratonu se vydařil i po společenské stránce. Po slavnostním ukončení a rozdělení velmi hezkých pohárů a dalších cen věnovaných účastníky turnaje, proběhlo v areálu minigolfu přátelské posezení všech hráčů. Už teď se všichni těší na další ročník.
V srpnu jsou domácí hráči pozváni na „Spass Pokal“ do Ingolstadtu a v září němečtí hráči odehrají stejný turnaj v Chebu.

(fn)

23.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.