Finálovými duely skončilo 30. mistrovství České republiky v minigolfu, které se uskutečnilo v Chebu. Pořádající oddíl TJ MG Cheb sklidil slova chvály a poděkování za perfektní přípravu a dokonalý servis pro všechny účastníky tohoto nejvýznamnějšího domácího minigolfového turnaje.

Do sobotních finálové části se probojovali dva zástupci pořádajícího oddílu. V kategorii mužů to byl Marek Nečekal a v ženách Jana Nečekalová. Oba však zůstali před branami závěrečných bojů o medaile. V přímých duelech vyřazovacího K.O. systému pak byly k vidění dramatické souboje a žádnému z hráčů či hráček, kteří do nich nastupovali z vedoucí pozice, se nepodařilo dosáhnout konečného vítězství.

Seniorská kategorie toho byla dokonalým příkladem, když v souboji o zlatou medaili na sebe narazili hráči vstupující do vyřazovacích bojů z pátého a šestého místa. Miroslav Lisa starší z chebského oddílu Varieté Jesenice svou finálovou účastí způsobil téměř senzaci a dosáhl svého životního úspěchu. Těsná porážka s Liborem Vančurou z Hradce Králové rozhodla, že titul seniorského Mistra České republiky v Chebu nezůstane. Bronzovou medaili za třetí místo si odváží Jiří Karásek ze Šternberka.

Dagmar Hirschmannová z Tempo Praha své vítězství v ženské kategorii označila za životní úspěch a těšil ji i fakt, že k tomu došlo na chebském hřišti a v prostředí, kde se vždy cítila moc dobře. Poražená finalistka Lenka Doleželová z Bystřice pod Hostýnem se na stupních vítězů setkala se svoji oddílovou spoluhráčkou Kateřinou Tietzovou, která získal bronzovou medaili.

Vyřazovací boje v mužské kategorii rovněž nabízely strhující duely plné emocí. Nejpevnější nervy prokázal Ivan Macho hrající v Německu za Bochum, který porazil loňského vítěze Martina Ječného z Tempo Praha. V souboji o třetí příčku byl úspěšnější Milan Ječný (rovněž Tempo).
Juniorské titul patří Martinovi Stančíkovi z Bystřice pod Hostýnem, který v souboji o zlato porazil svého oddílového spoluhráče Ondřeje Mlčocha. Bronzovou medaili získala Veronika Drabohlavová z Hradce Králové.

Žákovskou kategorii vyhrála Olivia Prokopová (Planet Hastings) před Markem Vlčkem (Hradec Králové) a třetí místo obsadil Jiří Staněk (Brno).
Po slavnostním ceremoniálu a vyhlášení vítězů následoval závěrečný banket pro účastníky mistrovství. Ve velmi příjemné atmosféře vydržela dobrá nálada až do pozdních večerních hodin a všichni účastníci šampionátu se shodli, že na letošní „Cheb“ se bude dlouho vzpomínat v superlativech.

(Jan Wolf)