Ve třetím a čtvrtém kole druhé basketbalové ligy přivítali muži Slovanu Mariánské Lázně na svém hřišti regionální soupeře. Sobota ještě plný bodový zisk nepřinesla, neděle ano.

Slovan M. Lázně 76
Thermia K.Vary 82
po poločase 30:43

O výsledku zápasu rozhodly počáteční minuty prvních dvou čtvrtin, v nichž domácí, řečeno školní terminologií, propadli.
Začátek duelu se neplánovaně odložil o pár chvil kvůli výměně síťky, kterou hráči Thermie při rozcvičování potrhali. Ti byli následně dravější i při zdolávání té mariánskolázeňské.
Za necelých pět minut to bylo hrůzostrašných 0:8. Teprve pak se domácím podařilo po mnoha neúspěšných pokusech dát díky kapitánovi Michalu Soukupovi první koš. V závěru první části hry se ale Slovan, jemuž dělala největší problém těsná obrana, téměř dotáhl.
Úvod další části hry byl kopií té předchozí s tím rozdílem, že se ztráta pohybovala kolem deseti bodů. Nejvíce domácí trápili bratři Slavíkové. Běhavější Jiří neomylně zakončoval samostatné úniky, hřmotný Rostislav byl k neodstrčení pod košem. Dohromady zaznamenali 53 bodů!
Po poločase se herní projev domácích zlepšil, i když to bylo jen postupné snižování náskoku. V útočné fázi nevycházely často finální přihrávky. Také zbytečné chození až do koše nepřinášelo efekt, stačilo tu a tam přihrát lépe postavenému hráči. V úplném závěru dvě trojky (Mácha a Bílek) zmírnily prohru.
„Vyrovnané utkání, v němž jsme plodili více chyb než protivník. Ten je vždy potrestal. Přesto to nebyl od nás až tak špatný výkon. Pokud se budeme zlepšovat, nevidím naše účinkování v této soutěži nijak černě,“ podotkl trenér Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Lang 15, Soukup 14, Mácha 14 (2 trojky), Rolínek 14, Bílek 9 (1), Semerák 4, Bytel 2, Bielko 2.
Čtvrtiny: 15:18, 15:25, 23:19, 23:20. T.H.: 21/13.

Slovan Mar. Lázně 89
BK Sokolov 67
po poločase 34:33

Brzké vedení 5:0 (Lang 2, Mácha 3) sice trochu uklidnilo domácí řady, k dokonalosti však měl jejich projev daleko. Naštěstí si i hosté vedeni hrajícím trenérem Zdeňkem – byvším borcem extraligové Opavy – počínali podobně, a tak měl Slovan pořád nějaký náskok.
Oproti předchozímu zápasu byl vidět větší důraz v obraně i v práci pod koši. Tam se zdařile činila mariánskolázeňská posila Rolínek, jež dala devět košů ze hry.
Několik minut po zahájení druhé půle vyšlo skvěle, hosté se však vůbec nevzdávali. Zlobil zejména rozehrávač Gróf. Ten se pak pro pět chyb poroučel na lavičku.
Mnoho času na palubovce nestrávil domácí pivotman Bielko, jeho dva koše krátce po sobě přišly v poslední čtvrtině velmi vhod.
Napětí na hřišti začalo s blížícím se koncem a pořád ještě vyrovnaným skóre houstnout rychleji než kaše v pohádce Hrnečku, vař. Kromě jiných vzrušivých momentů byl z haly vykázán sokolovský kouč. Toho v chování o pár minut později napodobil mariánskolázeňský Lang. Jeho kopnutí do pet láhve bylo jeho pátým prohřeškem.
Slovan se k vlastní škodě prezentoval opět zbytečně překombinovanými útoky, přičemž je navíc trojkami deptal další sokolovský rozehrávač Šnobl.
Vše se zlomilo asi dvě a půl minuty před koncem. Načala to přihrávka přes celé hřiště na Semeráka, jenž se nemýlil, a následná Bílkova trojka. Mimochodem, Semerák se může pochlubit skvělou bilancí v proměňování trestných hodů – 10/9.
Pak už to byla exhibice zakončená se sirénou další trojkou, tentokrát od Soukupa. Ten dal krátce předtím ještě jednu, dohromady tři.
„Do třetí čtvrtiny jsme se trápili. Nedokázali jsme se vyvarovat zbytečných chyb, proto byl soupeř pořád na dostřel. Za poslední desetiminutovku ale zaslouží všichni pochvalu,“ byl po zisku obou bodů šťastnější kouč Gezo.
Body Slovanu: Rolínek 20, Soukup 20 (3 trojky), Mácha 15 (1), Semerák 11, Lang 7, Bílek 7 (1), Bielko 4, Hadaš 3, Petrák 2.
Čtvrtiny: 19:18, 15:15, 22:19, 33:15. T.H.: 35/23.