Po roce odmlky se do Mariánských Lázní vrací již druhý ročník Dnů silniční cyklistiky. Po loňském úspěchu této akce si pro nás organizátoři na letošek připravili ještě větší a kvalitnější dávku závodění. Výběrem závodů se snažili vyjít vstříc opravdu všem zájemcům o tento sport. A co Mariánské Lázně tedy čeká?

V sobotu se odehrají rovnou dva závody. V 10.00 odstartuje hromadný závod do vrchu. Start bude v parku nad CUP Vitalem a cíl na nejvyšším bodě stoupání před obcí Kladská. Závodníky tedy čeká 5 kilometrů převážně do kopce. Tohoto závodu se může zúčastnit úplně každý na jakémkoliv kole v dobrém technickém stavu. Jen je nutné míti přilbu a být opatrný, protože silnice nebude uzavřená.

Druhým sobotním závodem, a zároveň závodem nejprestižnějším, bude silniční kritérium v centru města. Startovní výstřel zazní v 15.00. Oproti loňskému roku bude letos závod zařazen do GIANT-ligy, což je jediná česká liga zaměřená pouze na kritéria. Ve startovní soupisce se objevují skutečné české hvězdy. Uvidíme však, kdo se odváží na velice těžkou trať. Odstartováno bude u hotelu Excelsior, na kruhovém objezdu se odbočí vpravo do Masarykovy ulice a na křižovatce u Policie ČR se opět odbočí ostře vpravo na Hlavní třídu. Závodníci se musí vypořádat se čtyřiceti pěti okruhy. Mezi startujícími nebude chybět cyklistická AC Sparta Praha, Dukla Praha, PSK Whirpool a řada dalších profesionálů. Lze tedy očekávat velice rychlý, dramatický a bohužel i dost nebezpečný závod. Vzhledem k obtížnosti tohoto závodu se ho smí zúčastnit pouze závodníci s platnou licencí alespoň S.A.C.

Poslední závod bude odstartován v neděli 26.7. v 10.00. Bude se jednat o klasický silniční závod s hromadným startem. Závod spadá do soutěže Šumavská unie amatérský cyklistů. I tohoto závodu se může zúčastnit každý, ale musí počítat s náročnými šedesáti dvěma kilometry v kopcovitém terénu.
Všechny závody zorganizoval za podpory města Mariánské Lázně, jmenovitě 1. místostarosty Jiřího Chvala cyklistický klub CK Sportblažek.cz, který se také představí v všech závodech.

(saho)