Moderní gymnastky z GSK 2. ZŠ Mar. Lázně úspěšně bojovaly na dvou mistrovstvích Plzeňského a Karlovarského kraje.
V soutěžích Základního programu a výkonnostního sportu vybojovaly celkem 13 medailí a 9 z nich si vybojovalo postup na Mistrovství ČR, která se uskuteční v Praze.

Nejprve soutěžila děvčata v Základním programu MG. Nejmladší na medaile nedosáhly, ale výsledky vůbec nejsou špatné, 7. A. Valková, 9. D. Šafářová a 11. F. Hrubá. Jejich o rok starší kamarádky nenechaly soupeřkám ani jednu medaili. Mistryní se stala Sára Plzáková, 2. B. Bílková, 3. N. Henzlová, dále pak 5. M. Butorová a 7. C. Sléhová. Toto jsou však kategorie nepostupové.

V I. kat. skončila těsně pod „bednou“ 4. S. Kandráčová, 6. L. Čechová, 10. E. Koubová, 11. L. Sadílková a 14. K. Svátová.
Ve II. kat. si postup díky prvnímu místu zajistila Denisa Navrátilová a 2. A. Zhřívalová. Bohužel 3. S. Šafářová a 4. B. Kubová nepostupují, díky postupovému klíči, který určuje Český svaz moderní gymnastiky. Pátá zde skončila V. Koubová a 7. K. Drábová.

I ve III. kat. jsou dvě postupující, vítězka Aneta Málková a 2. A. Sedláčková, 5. skončila M. Rothová. A 5. skončila i K. Lopatová ve IV. kat., když doplatila na velké chyby v sestavě s kužely.

V odpoledním klání se také dařilo. Mistryní III. výkonnostní třídy se stala nadějná Kateřina Kuglerová a s ní ze 3. místa postupuje R. Dvořáková. I závodnice II. VT Martina Hejretová se stala mistryní Západočeské oblasti. Bohužel nepostupuje 6. D. Košťálová. Zato její sestra T. Košťálová si postup vybojovala 3.místem v I.VT, zde skončila 6. T. Vopravilová, 7. K. Míková a 9. D. Hladíková. O 0,3 bodu unikl mistrovský titul F. Štěpánkové, která soutěží ve VT žen a skončila 3. a také postupuje na Mistrovství ČR. Na dalších místech se umístily zbylé závodnice z M. Lázní takto: 7. A. Hladíková, 8. L. Zdrhová a 12. L. Zenklová.

Držme palce 13.6. závodnicím výkonnostního sportu a 14.6. závodnicím ZPMG. Obě Mistrovství České republiky bude rozhodovat i trenérka těchto závodnic Olga Vodičková.

(ovo)