Velmi slušně byly obsazeny karatistické závody v Chodově, jichž se účastnila také dvojice závodníků z Mariánských Lázní. Celkem se na dvou zápasištích představilo devadesát borců.

Méně zkušený mladší žák Michal Minář měl v soutěži kata (třiadvacet účastníků) trochu smůlu na vylosování. Po prvním vyhraném zápasu totiž narazil na pozdějšího vítěze, jenž mu vystavil stopku. Nedařilo se mu ani v kumite, když nezvládl hned úvodní duel.

U Marka Rychtra se naopak s nějakým umístěním na stupních vítězů čekalo. Ten nezklamal. V desetičlenném startovním poli kata dorostenců vybojoval první místo a stejně úspěšně dopadl také v kumite do 63 kg. A když si potom jako host zdařile zazápasil v chodovském týmu i v kumite družstev, bylo z toho třetí vítězství během jediného dne.

Zdálo se, že by mu mohla patřit cena pro absolutně nejlepšího karatistu na soutěži, jenže domácí dorostenka se zřejmě rozhodla, že velkolepě vypadající pohár či spíše nebesa zůstane doma. Ke třem zlatým přidala totiž ještě jedno stříbro, čímž Rychtra předstihla.

(Josef Milota)