Novou metodu propagace se rozhodli pro letošek použít členové vodáckého oddílu z Mariánských Lázní, jež budou 25. července na koupališti Lido v Hamrníkách pořádat XXVIII. ročník triatlonu Železný dědek – Memoriál Míry Touše.
Na rozdíl od let minulých, kdy plakáty zvoucími na jeden z nejstarších triatlonů v západních Čechách polepili dlouho dopředu kdejakou nástěnku či dveře sportovních prodejen, bylo tentokrát ticho po pěšině.
Organizátoři tradičně v čele s Jiřím Hommerem a Pavlem Tuháčkem drželi ani ne bobříka jako spíš bobra mlčení a akci připravovali nanejvýš utajeným způsobem.

Jejich konspirační snahy však naboural jakýsi internetový brouzdal, jenž v oblastním kalendáři našel zmínku o datu konání i o tom, že Želený dědek bude letos neplánovaně zároveň mistrovstvím Plzeňského kraje.

Zřejmě tato skutečnost hrála podstatnou roli v tom, že se o mariánskolázeňském triatlonu nikdo nemohl pořádně dozvědět. Pořadatelé si možná řekli, hlavně že nám přijede těch pár desítek borců v neoprénech. Ušetříme jednoho z nás a půjčení loďky, když na chvostu plaveckého pelotonu nebudeme muset hlídat, zda se nám tam někdo netopí. Stejně těch pár místních kondičkářů jenom zbytečně čeří vodu a prodlužuje závod.

Na závěr snad zbývá dodat pár prkotin typu, že prezentace začíná v 8,30 hodin, start je v 11 hodin, startovné činí 120,- Kč, parametry jsou 0,6-44-6, a soutěží se v kategoriích do 19 let, do 40 let a nad 40 let.

Triatlonoví nadšenci si můžou zasportovat i o den později v Chodové Plané na Velké ceně Hotelu Slunce (0,4-32-8). Tamní organizátoři si s propagací také příliš hlavu nelámou. U nich je to ale stejné každý rok, a tak už to sotva někoho překvapí.

(jomi)