V Chebském deníku 10. ledna jsme čtenáře informovali o tom, jak si mladí zápasníci TJ Sokol Mariánské Lázně pod vedením trenéra Františka Hejplíka vedli v roce 2008 na Mistrovství České republiky a v lize staršího a mladšího žactva Karlovarského a Plzeňského kraje. Další jejich úspěšnou závodní aktivitou byly turnaje.

Těch lázeňští sokolové obeslali v loňském roce pět: Memoriál Jiřího Loukoty ve volném stylu v Plzni, Memoriál Karla Boháčka ve volném stylu v Plzni, ostravský turnaj mládeže v zápasu řeckořímském, Memoriál Borise Kajlíka a Karla Lodra v Mariánských Lázních v obou stylech a turnaj v zápasu řeckořímském v Březové.

Všechny akce byly s větší či menší účastí zahraničních závodníků. Největší kvalita se sjela na druhý plzeňský turnaj, na němž startovalo dvě stě padesát sportovců z pěti zemí.

Lázeňští zápasníci si vedli skvěle, takže se pokaždé vraceli domů obtěžkáni medailemi a poháry.
Výsledkově nejúspěšnějším borcem byl bezesporu starší žák Jan Řezník, jenž ve váze do 53 kg vystoupil pokaždé na stupně vítězů. Třetí a druhý byl na plzeňských turnajích, bronz vybojoval v Ostravě a dvě prvenství získal v Mariánských Lázních a v Březové.
Jen o něco hůře si počínal další úspěšný mariánskolázeňský zápasník František Procházka v kategorii starších žáků do 73 kilogramů: dvě třetí místa v Plzni, pátá příčka v Ostravě a dvojnásobný triumf v závěru.

Pozoruhodnou bilancí se může pochlubit Michal Sedlák. V kategorii přípravky či v mladším žactvu - jednou do 44 kg, jindy do 53 kg – závodil třikrát a vystoupil pokaždé jen na nejvyšší stupínek (Memoriál K. Boháčka, Mar. Lázně, Březová).
Tři účasti měl kadet Karel Smeták v hmotnostní kategorii do 85 kg. Na první příčku dosáhl na Memoriálu K. Boháčka, stříbro vyzápasil na domácí půdě a bronzový byl v Ostravě.

Bronzový skončil na memoriálu J. Loukoty mladší žák Miroslav Pinc ve váze do 85 kg, stejné umístění zaznamenal v Březové a čtvrtý skončil v Ostravě.
Několik úspěchů přidali i špunti z přípravky na dvou nejbližších akcích. Druzí byli na domácím turnaji Martin Kubeš ve váze do 30 kg a Jakub Opava, bronzem přispěl Oliver Volín.

Obdobné to bylo i v Březové. Stříbro vybojoval Matěj Pinc, třetí místa obsadili Volín (vše váha do 35 kg) a David Liubincev ve váze do 45 kilogramů.
Pro úplnost je třeba zmínit i šestou příčku staršího žáka Jiřího Kratochvíla ve váze do 66 kg na druhém plzeňském turnaji a tři medailové příčky Zdeňka Kupce v kategorii mladších žáků do 66 kg. Ten zvítězil na Memoriálu J. Loukoty, druhý byl na Memoriálu K. Boháčka a v Ostravě. V současné době ale Kupec již není členem oddílu.

Ne horší než druhé místo obsadili mariánskolázeňští zápasníci na sdruženém přeboru Karlovarského a Plzeňského kraje. První byl Kupec a dvě stříbra získali Mir. Pinc a Řezník (vše volný styl). V zápasu řeckořímském vybojoval zlato Procházka a Řezník, stříbro patřilo Kupcovi, Mir. Pincovi a Sedlákovi.
Kromě skončivšího Kupce jsou všichni výše jmenovaní osou současného kádru. Trenér Hejplík sází po předchozích zkušenostech raději na užší skupinu, v níž budou jen ti, co mají o sport hlubší zájem. Cestu masovosti už nehodlá absolvovat. V práci mu pomáhá jeho asistent Miroslav Pinc starší.
Vedení oddílu výbor TJ Sokol Mariánské Lázně vyslovuje touto cestou poděkování všem zápasníkům za vynikající výsledky a dobrou reprezentaci města