/Nečekaně brzy skončil letošní žebříček západočeské oblasti v orientačním běhu – už první víkend v září. Sezóna pochopitelně ještě pokračuje, ale pouze republikovými akcemi.

Derniéru připravili členové Lokomotivy Plzeň u Čižic na mapě Vysoká. Její jižní část byla použita pro sobotní závod.
Ten jako celek příliš nenadchl. Běhalo se zhusta bez větších požadavků na orientaci nahoru dolů kolmo přes vrstevnice, což při panujícím slunečném počasí všechny pořádně vypumpovalo.

Občerstvovací stanice sice na trati byla, ale až ve druhé polovině, kdy už se šlo většinou jen z kopce.
Na neděli se naštěstí trochu ochladilo, to bylo jen dobře. Tratě měly téměř shodné parametry jako v sobotu, ale orientačně byly mnohem pestřejší. Jen málo postupů se odehrávalo po cestách bez jakéhokoliv nároku na řešení situace.

Potěšitelné bylo, že z početné skupiny členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK si vedli dobře veteráni. Ti budou mít v dalších týdnech možnost prodat formu na mistrovstvích republiky, kde by nemuseli být bez šance.

Třem lázeňským závodníkům se podařilo vyhrát po oba dny. Byli to Jana Sklenářová mladší v kategorii D 16, Radmila Miturová v kategorii D 35 a Jan Fišák v kategorii H 55. Dvakrát vystoupili na bednu také Martina Kamarytová (2. a 3. v kat. D 35) a Jan Michalec (3. a 2. v kat. H 35).
Třetí příčky obsadili v sobotu Vít Macura v kategorii H 12 a Stanislava Opavová v kategorii D 45, stejně dopadla i Magda Sklenářová o den později v kategorii D 14 a druhý skončil rovněž v neděli Jan Sklenář v kategorii H 55.

Špatným výsledkem nebylo ani sobotní čtvrté místo Tomáše Kamaryta v hlavní kategorii mužů H 21. V následném závodě doběhl šestý.
Dobře začala podzim ašská stálice – veterán Karel Pilař. V kategorii H 21 vybojoval druhé a čtvrté místo. Jeho svěřenec Jiří Frank byl v sobotu první v kategorii H 12, v neděli se na stupně vítězů prosadili Ondřej Wimmer – stříbrný v kategorii H 12 – a Václav Chotětický – třetí v kategorii H 35.
Dvakrát třetí byl Jaroslav Jirásek z Chebu v kategorii H 55.