Jednou z podzimních orientačních akci, jež uzavírají závodní sezónu je tradiční Vodňanský kapr. Jeho čtyřiatřicátého ročníku se zúčastnili i čtyři závodníci z chebského regionu.

Shromaždiště obou etap bylo na koupališti v Truskovicích, což je místo vzdálené 6 km od Bosňan. Byla i poměrně přijatelná voda, a tak do ní pár otužilců vlezlo.

Sobotní klasická trať se konala v kopcovitém terénu na osm let staré mapě. To ale patří k tamnímu folklóru. Na fungl nové mapě by to snad ani nebylo ono.

I když té závodníci dočkali v neděli, kdy se běžela krátká trať v místy dost členité krajině a také ostružinovém podrostu.
Šesté místo obsadil Miloš Kamaryt z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK v kategorii H 40 a stejnou příčku vyběhla i jeho žena Martina v kategorii D 40. Té se dařilo v první etapě, kdy skončila druhá. Pak ale klesla.

Dva ašští běžci startovali v kategorii H 35. Karel Pilař se konečně dočkal a po dvou dílčích vítězstvích (i když v neděli to bylo jenom s chlupem – o 14 sekund) mu patřilo zaslouženě první místo. Za to si odvezl domů živého kapra. To je již léta hlavní cena pro nejlepší.
Jeho kamarád Václav Chotětický nebyl vůbec spokojen s celkovou jedenáctou příčkou, zvláště pak se třičtvrtěhodinovým mankem, jež nakoupil v sobotu.

Stoprocentně úspěšní byli jiní zástupci ze západočeské oblasti – Fialovi z Kašperských hor. Senior Miloš slavil triumf v kategorii H 60, jeho dcera Pavla vyhrála o šest minut v kategorii D 21.

Ve stejnou dobu se tužili dva mariánskolázeňští borci – Jan Fišák a Radmila Miturová – na Mistrovství ČR železničářů v Borové u Poličky.
Na akci přijelo také dvanácti belgických závodníků, s kterými se Češi zároveň utkali v mezinárodním dvojutkání.
Ve zvlněném a dobře průběžném lese s pravoúhlou sítí velkých cest byly postaveny spíše lehčí tratě s méně kontrolami. To ale neznamená, že to bylo kdovíjak jednoduché, různých voleb postupů se na trati našlo dost.

V nejobsazenější kategorii H 45 obsadil Fišák na 5,8 km dlouhé trati osmé místo v čase 46 minut a 49 sekund. Zvítězil Jiří Čípa z Prahy za 39:33.
Miturová byla druhá v kategorii D 21 (4,2 km). V cíli jí naměřili 51 minut a 33 sekund. Na slovenskou reprezentantku Katarínu Labašovou, jež pracuje u ČSD v Jaroměři však zdaleka nestačila (26:25).
Pěkně běžel v hlavní kategorii mužů H 21 (7,7 km) Jiří Hájek ze Sokolova. Svým třetím místem přispěl k vítězství nad Belgičany.