TOP KART racing team Cheb) se účastnil o víkendu prvních motokárových závodů – HOBBYCUP 2008 ve Vysokém Mýtě. Na akci bylo neuvěřitelných 190 závodníků, mezi nimi také chebský Emil Minář.

V Emilovo kategorii ROK-JUNIOR se sešlo 12 závodníků. Na sezónu 2008 nařídil promotér jiné pneumatiky než loni. „Po ujištěních, že jsou prakticky stejné, jako ty loňské, jsme nové pneumatiky nasadili až do měřeného tréninku. Výsledkem bylo až čtvrté místo v kvalifikaci, protože pneumatiky daleko více klouzaly. Nevýhodná startovní strana na vnějšku zatáčky se projevila na špatných startech. Emil však zezadu zabojoval a deruhé místo v první jízdě a třetí místo v druhé jízdě slibovalo pěkné celkové umístění. Konečná pořadí se měla stanovit po poslední, třetí jízdě. Startér nechal dvakrát opakovat start třetí jízdy a vrcholem bylo, že i třetí start napřed zrušil a pak přece jen ´pustil´. Emil při domnělém přerušení jízdy ubral plyn a výsledkem bylo až šesté místo v první zatáčce. Trpělivou jízdou s pěknými předjížděcími manévry ´na brzdy´ se probojoval na druhé místo. V posledním kole však o něj přišel. Celkově tedy obsadil za víkend pěkné třetí místo,“ popsal závodní pouť svého syna otec Emil Minář.

Tyto závody brali jako přípravu na seriál ROK CUP, který se jede při mistrovství České republiky. Z tohoto seriálu první tři jezdci postupují do světového finále ROK CUP 2008. Toto je také hlavním cílem Minářů - postup na světové finále v italském Lonatu a vylepšení loňského 18. místa.
Ve Vysokém Mýtě bojovaly všechny věkové kategorie. ´Nejpozoruhodnější´ výkony jsou vždy u nejmenších. Už od pěti let bojují kluci a holky o každou zatáčku. Kontrastem k tomu byli šedovlasí závodníci v letech na historických motokárách.

Na chebské motokárové půjčovně SK TOP KART v Dolních Dvorech uvítají rovněž malé i větší budoucí závodníky. U první kruhové křižovatky je navigační billboard, na kterém je Emil při svých závodních začátcích před čtyřmi roky.

(emi)