Nohejbalisté Jiskry Aš odehráli další prvoligové střetnutí a tentokrát už byli úspěšní. Na domácím hřišti porazili Solidaritu Praha.

TJ Jiskra Aš 6
Solidarita Praha 4

Průběh zápasů :
1. Hlaváček, Čermák – Kleandr, Sankot (Kačírek) 2:0 (10:4, 10:5) – 1:0
2. Kubín, Ulmon – Ungermann, Průcha 0:2 (6:10,2:10) – 1:1
3. Hlaváček, Ulmon, Kůrka – Kleandr, Průcha, Hochman 2:0 (10:9, 10:6) – 2:1
4. Kubín, Oktábec, Čermák – Ungermann,Vamberský, Simon 2:1 (10:4, 9:10, 10:9) – 3:1
5. Kůrka, Rada – Simon, Kupský 0:2 (6:10, 7:10) – 3:2
6. Martin Čermák – Sankot 2:1 (10:1, 9:10, 10:6) – 4:2
7. Hlaváček, Ulmon, Kůrka – Ungermann, Vamberský, Simon (Sankot) 2:1 (10:5, 3:10, 10:8) – 4:3
8. Kubín, Čermák, Oktábec – Kleandr, Průcha, Hochman 1:2 (10:6, 4:10, 8:10) – 4:4

Rozhodčí: Chalupný, Krůta

Hodnocení vedoucího družstva Lubomíra Chynoranského: „Byl to výborný nohejbal. Zdařilo se i počasí, a tak dorazila i slušná návštěva diváků, která byla v průběhu utkání hodně slyšet a hráčům to velmi pomohlo.V prvních utkáních dvojic nedošlo k žádnému překvapení a silné první dvojice zvítězily – 1:1. Pak jsme zaveleli k trháku v trojicích. Hlaváčkova trojka zahrála výbornou partii a jasně ve dvou setech zvítězila – 2:1. Čermákova trojka dostala na jistotě příchodem uzdraveného Oktábce a i přesto zvítězila nejtěsnějším rozdílem 10:9 ve třetím setu – 3:1. Ve vložené dvojici jsme jasně prohráli – sníženo na 3:2. V následném singlu místo nepřítomného Plachého nastoupil Sankot. Náš hráč vyhrál první set 10:1 a vedl ve druhém 8:4 a zdálo se vše jasné. Tak, jak to někdy v singlu bývá , soupeř se chytil a druhý set ještě vyhrál 9:10. Ve třetím Martin zmobilizoval síly a soupeři již nedal šanci – 4:2. To bylo velmi nadějné, jedno vítězství nám scházelo k zisku bodu. Soupeř však ukázal svoji sílu, hlavně nestárnoucí Ungermann zavelel k útoku a hosté obě trojky po velkých bojích vyhráli shodně 8:10 ve třetích setech a najednou bylo srovnáno 4:4 a začínalo se od znova. Diváci to vycítili a začali mohutně povzbuzovat – tentokráte zvítězila jižní tribuna (u hospody). Jasným vrcholem utkání by souboj prvních dvojic. Naši vyhráli první set 10:9, hosté ve druhém kontrovali hosté 4:10, a tak rozhodoval třetí set. Naše dvojice Hlaváček, Čermák dřela do posledních sil a když nemohla, pomohli výborní diváci a odměnou jim bylo vítězství 10:8 – 5:4 pro domácí. Mezi diváky i hráči se nesla vítězná euforie a poslední zápas byla naše dvojice psychicky nahoře, hnána výbornými diváky jasně zvítězila 10:7,10:6 a výhra byla naše – 6:4. Musím pochválit všechny hráče, kteří byli podporováni výbornými diváky. Ty nám mohou závidět všechny týmy. Vyzdvihl bych však jednoho hráče a to Martina Čermáka, který nám doma skoro pravidelně získává čtyři body. Ještě jednou bych poděkoval divákům za podporu v celé první části soutěže. Pokračovat se bude až po prázdninách.“
Doma se Ašští představí až 5.9.2009 – v sobotu v zápase se známým barážovým soupeřem SK Bělá od 14.00 hodin v areálu Tyršova stadionu.

Ostatní výsledky 11. kola: Vsetín-Přerov 6:3, Janovice-Plzeň 6:0, Český Brod-Bělá 6:1.