Podobně jako v jiných sportech i nohejbalistům už prázdniny de facto skončily. Ještě dříve než se v září rozeběhne kolotoč ligových soutěží, čekají český nohejbal v závěru srpna hned tři mistrovství republiky.

Série šampionátů odstartuje v sobotu 23. srpna v Karlových Varech, kde se v areálu SK Liapor v Doubí odehraje 40. Mistrovství republiky v nohejbale trojic mužů. SK Liapor, který turnaj z pověření Českého nohejbalového svazu pořádá, se netají medailovými ambicemi:
„Můžeme postavit čtyři trojice a využijeme to. Dvě trojky budou tvořit hráči extraligového áčka, třetí veteráni z B týmu a čtvrtou naši mladí,“ uvedl pro náš deník hlavní pořadatel turnaje František Veselý.

Karlovarští na šampionátu budou obhajovat zlato, které loni v květnu a rovněž na domácích dvorcích vybojovali Vanke, Kokštein, Kubát a Kubín. Zda ale nastoupí právě v této sestavě, není dnes ještě jasné, o tom se rozhodne podle momentální formy až těsně před mistrovským turnajem. Připomeňme, že Liapor už letos jednu medaili má, na mistrovství republiky dvojic vybojovali Vanke s Dvořákem v únoru ve Vyškově bronz.

Černým koněm soutěže by se mohla stát sestava druholigových hráčů Liaporu, kde do úvahy přicházejí zkušení veteráni Koňařík, Kubín, Veselý a Toth. Že se s nimi stále ještě musí počítat, přesvědčili tihle ´staříci´ na nedávném turnaji Liapor Open, kde dokázali porazit i áčko mistrovského Sokola Modřice. Čtvrtými do mariáše budou junioři, dres mohou obléknout úspěšní dorostenci bratři Medkové, Koňařík, Rája a případně i Bláha junior.
Karlovarský šampionát zahájí v 9.00 slavnostní nástup všech účastníků, následovat budou kvalifikační zápasy ve skupinách a od 14.00 play off. Pro diváky bude přímo v areálu připraveno občerstvení a na závěr tradiční slosování stupenek o hodnotné ceny.

Další tři mistrovské turnaje v závěru srpna se odehrají bez karlovarské účasti. Dva z nich, mistrovství republiky v singlu žen a mistrovství republiky v singlu dorostu pořádají v Chabařovicích a třetí – šampionát mladších žáků ve dvojicích a trojicích se odehraje v Modřicích.